Ruská divočina je taká rozľahlá, že strateného alebo zraneného turistu už možno nikdy nenájdeme živého. Ďalším významným prvkom tohto obrovského terénu je, samozrejme, divoká zver, s ktorou sa môžete stretnúť a vo väčšine prípadov to, žiaľ, končí tragicky.

Desivé fotografie Alexandra nájdete v galérii »

Podľa denníka The Sun jednu takúto obeť našli poľovnícke psy polomŕtvu v medveďom brlohu. Tento muž, známy iba ako Alexander, mal zlomenú chrbticu a bol tak vážne zranený, vyčerpaný a vychudnutý, že vyzeral ako mumifikovaný. Lovci, ktorí Alexandra objavili, povedali, že je zázrak, že vôbec prežil. Fotografie, hoci znepokojujúce, naznačujú, ako blízko bol k smrti. Neskôr lekárom povedal, že ho medveď premohol, odtiahol do brlohu a nechal si na neskôr.

Alexandra našli v lesoch regiónu Tuva neďaleko hraníc s Mongolskom. Muž utrpel ťažké zranenia a na tele sa mu objavilo aj hnijúce tkanivo v dôsledku obmedzeného pohybu. Kožu mal posiatu otvorenými ranami a lekári zostali v nemom úžase, keď ho uvideli nažive. Jeho príbeh obletel celý svet a nikto v podstate nechápal, ako mohol mesiac prežiť bez jedla, vody a v zúboženom stave.

Ruská tundra je plná nástrah, ale i krásnej prírody. Väčšina stretov s medveďmi však končí tragicky.
Zdroj: gettyimages
Anketa
Myslíte si, že je možné prežiť takýto útok?

Neskutočný príbeh šokoval verejnosť a odborníci boli v rozpakoch. Napokon však vysvitlo, že ide o falošnú správu. Fotografie zúboženého muža sa totiž ocitli na verejnosti aj predtým a ukazovali muža tiež menom Alexander, ktorý údajne vstal z hrobu po pochovaní.

Prečítajte si tiež: