Ďalšie FOTO nájdete v galérii >>

Zamestnanci nemocnice Royal Gwent tvrdia, že morálka zamestnancov je na samom dne, keď kolegovia kráčajú po oddeleniach ako zombie. Dôvodom je nielen únava a vyčerpanie, ale aj strach z nákazy po tom, ako bolo v jednej z nemocníc pozitívne testovaných až 50 percent zdravotníkov.

Jedna dlhodobo slúžiaca zdravotná sestra, ktorá nechcela byť menovaná, pretože tvrdí, že jej bolo zakázané hovoriť v médiách, uviedla pre britský The Sun :„Teraz, keď idete okolo nemocnice, je to ako scéna z konca sveta. Lekári a zdravotné sestry sú tak vyčerpaní, že chodia okolo ako zombie," uviedla vyčerpaná sestrička a dodala, že sa často starajú o niekoľkých pacientov naraz.

"Je to tvrdá práca v najhoršom čase, ale teraz sme takí uťahaní, že je to takmer netolerovateľné. Nezastavíš sa od druhej, kedy začneš svoju zmenu, až do konca. Chodíte domov takí unavení, že sa máte chuť plaziť do postele," opísala vyčerpávajúce podmienky v týchto dňoch.

Anketa
Kedy myslíte, že sa situácia na Slovensku skončí?
  • 16%
  • 72%
  • 2%
  • 10%

"Aby som bola úprimná, jediná vec, ktorá ma zajtra ráno dostane z postele, sú pacienti, pretože teraz potrebujú každého z nás," dodala na záver no zároveň poukázala aj na svoj strach z nákazy smrtiacim koronavírusom. Podľa slov neznámej sestričky aktuálne čaká na výsledky niekoľko jej kolegov.

Pozrite si aj: