Bola to náhoda a neuveriteľné šťastie, že následky po útoku sýrskeho útočníka v bavorskom Ansbachu pred bránou hudobného festivalu neboli až také katastrofálne, pretože nemal vstupenku a nedostal sa do tlačenice mladých ľudí, kde následky explózie a lietajúcich kusov železa by boli naozaj nepredstaviteľné, domnieva sa slovenský bezpečnostný expert Juraj Zábojník.

Mníchovský strelec sa pred útokom stretol s kamošom z liečebne: Prezradil mu, čo chystá?

Sýrčan dobodal kolegyňu z reštiky: Pri úteku zranil päť ďalších, svedok ho zrazil autom

VIDEO Párty tínedžerov sa zmenila na krviprelievanie: Najmladšia obeť mal len 12 rokov

Pri výbuchu v nedeľu večer pred vinárňou v bezprostrednej blízkosti vstupu na hudobný festival Ansbach Open 2016 utrpelo zranenia 12 ľudí.

"Policajný prezident Hubertus Andrä pár hodín predtým vyhlásil, že Mníchov je bezpečný. Je pravda, že sa to nestalo v Mníchove, ale na inom mieste Bavorska. Nie je už unavujúce klásť si donekonečna otázky, prečo sa to deje? Prečo zomierajú nevinní ľudia, ktorí majú život pred sebou a nemá nikto právo im ho vziať? Prečo nie je Európa bezpečná? Prečo sa ľudia boja cestovať? Prečo majú rodičia strach o svoje deti pustiť ich čo len na krok z domu? Odpoveď je jednoduchá: Niekto je za toto všetko zodpovedný. Zodpovedný je ten, kto vytvoril takýto stav a obraz strachu svojimi nezodpovednými rozhodnutiami, nekonaním, nepočúvaním odborníkov z bezpečnostného prostredia a prizeraním sa s otvorenými ústami na to, čo sa deje v najvyšších inštitúciách štátu - či už v Bruseli, alebo v samotnom Nemecku, ktorého sa to v tomto prípade týka," zdôraznil Zábojník.

Podľa jeho slov takýchto útokov bude ešte veľa. "Lebo už to metastázuje a prerástlo to do neúnosnej miery."