Viac FOTO nájdete TU!

Tragická nehoda v Devínskej Novej Vsi, pri ktorej pod kolesami vlaku zahynuli dve trinásťročné dievčatá Laura a Linda, otriasla uplynulý utorok celým Slovenskom. Napriek nebezpečenstvu, ktoré na koľajniciach číha, to nebol ojedinelý prípad, keď sa na železničnej trati zabávali neplnoleté deti.

Zdroj: red

Začiatkom mája totiž zverejnila šokujúce zábery aj britská dopravná spoločnosť. Na záberoch sú zachytené dve neplnoleté dievčatá, ktoré sa zdržiavali na železničnej trati. Jedno z dievčat pritom ležalo priamo na koľajniciach a hralo sa s mobilným telefónom. Jej kamarátka zatiaľ stála kúsok od nej.

K incidentu došlo podľa portálu Ladbible.com 4. mája na priecestí neďaleko mesta Eridge vo východnom Sussexe. Bezpečnostné kamery tam zachytili dve dievčatá na železničnej trati, po ktorej vlaky pravidelne jazdia rýchlosťou 140 kilometrov za hodinu.

Podobný incident sa odohral v Británii aj v januári. Dve mladé ženy sa na koľajisku fotografovali.
Zdroj: twitter

Ani to však nebol ojedinelý incident. V neďalekom Bewbush, blízko Ifieldu, boli len po desiatich dňoch odfotení traja chlapci, ktorí kráčali po koľajniciach. Spoločnosť Network Rail sa tak rozhodla zverejniť snímky v snahe šíriť povedomie o nebezpečenstvách, ktoré hrozia pri hre na koľajniciach.

Anketa
Myslíte si, že zverejňovanie podobných záberov by pomohlo pri predchádzaní podobných nešťastí na železničných tratiach?

K incidentu sa pre médiá vyjadrila aj Nicola Doorisová, manažérka bezpečnosti na juhovýchodnej trase: „Bohužiaľ, v poslednom čase sme zaznamenali nárast počtu mladých ľudí, ktorí sa motali na železnici. Na tomto úseku trate často jazdia vlaky rýchlosťou 140 kilometrov za hodinu. V takej rýchlosti, na rozdiel od automobilov, môže zastavenie vlaku trvať stovky metrov, čo si mnoho mladých ľudí neuvedomuje. Vďaka tomuto kamerovému systému som často schopná vypátrať mladých ľudí, ktorí sa pohybovali na koľajisku a porozprávať sa s nimi. Robím to oveľa radšej, ako pomáhať nášmu personálu vyrovnať sa s následkami zabitia mladých ľudí,“ uviedla Doorisová.

Prečítajte si tiež: