Podľa agentúry Interfax počet účastníkov pochodu v Minsku presiahol 30 000. Agentúra TASS informovala, že polícia na rozohnanie davu v Minsku použila okrem iného aj paralyzujúce granáty, streľbu do vzduchu a mala k dispozícii aj autá špeciálne upravené na rozrážanie davu.

Počas pochodu v Minsku opäť došlo aj k zatýkaniu, pričom policajti brali náhodne i ľudí, ktorí neboli priamo účastníkmi protestnej akcie. Nateraz bolo zadržaných najmenej 50 osôb, informovalo podľa Interfaxu ľudskoprávne centrum Viasna.

Na rozdiel od predchádzajúcich protestov, keď sa demonštranti zhromaždili v centre Minska, v nedeľu pochodovali po Partizánskej triede - hlavnej dopravnej tepne v juhovýchodnej časti Minska, kde sídli mnoho tovární.

Kanál Nexta Live, ktorý na platforme sociálnych médií Telegram koordinuje demonštrantov, vyzval Bielorusov, aby počas protestu nazvaného Pochod partizánov vyjadrili solidaritu s pracovníkmi štátnych podnikov.
"My, potomkovia slávnych vojakov a partizánov, sme hodní svojich predkov, ktorí už raz fašizmus porazili,"napísal kanál Nexta Live, ktorý má dva milióny sledovateľov.

Agentúra AFP pripomenula, že počas druhej svetovej vojny malo nacistami okupované Bielorusko najväčšie partizánske hnutie v Európe. Pred pochodom bolo opäť zavretých viacero staníc metra v centre Minska.

Článok pokračuje na ďalšej strane.