FOTO NÁJDETE V GALÉRII

Simon Bowes Lyon (34), súčasný gróf  zo Strathmoru, je podľa britského denníka Daily Mail obvinený zo sexuálneho obťažovania. V hľadáčiku FBI je už takmer dva roky aj syn kráľovnej, princ Andrew. Akúkoľvek spojitosť s pedofilom Epsteinom a so sexuálnym obťažovaním odmieta napriek fotografiám, ktoré ho priamo pristihujú pri čine. Ako sa však zdá, nie je jediný, kto robí kráľovnej na čele vrásky. 

Zo sexuálneho obťažovania, je obvinený aj 34-ročný Simon, ktorý sa minulý rok pokúsil znásilniť ženu na zámku Glamis, na ktorom strávila detstvo matka kráľovnej Alžbety. Je zvykom, že členovia kráľovskej rodiny si na zámok pozývajú bohatých aristokratov, ktorí sa niekedy zdržia aj celý víkend. Počas jedného takéhoto víkendu sa podnapitý Simon vlámal jednej žene do spálne, zobudil ju a tvrdil, že s ňou chce mať pohlavný styk, čo odmietla a poslala ho preč. Simonovi sa však jej odpoveď nepáčila, preto ju pritlačil o posteľ, začal sa jej dotýkať pod pyžamom a postupne ju vyzliekať. Podľa súdu trval celý incident 20 minút, až to nakoniec Simon vzal a odišiel. 

Bratranca kráľovnej Alžbety, ktorý v roku 1997 kráčal za Williamom a Harrym na pohrebe princeznej Diany, uznal súd v Dundee vinným. "Mrzí ma to, za svoje správanie sa hanbím a viem, že alkohol nie je žiadne ospravedlnenie," povedal Simon, ktorému hrozí päť rokov za mrežami. 

FOTO NÁJDETE V GALÉRII