Bolesti brucha, dýchavičnosť a zápcha mali byť normálnou súčasťou jej tehotenstva. Gravidita zamaskovala všetky príznaky rakoviny v poslednom štádiu. Až keď už bola bolesť veľmi intenzívna, roentgen odhalil veľký nádor.

V 35. týždni tehotenstva ju prijali do londýnskej Royal Hospital, kde porodila cisárskym rezom a o desať týždňov nato zomrela na rakovinu hrubého čreva, ktorá sa rozšírila aj do pečene.

Neľahký osud sýrskej utečenkyne: Pozrite, čo musela zažiť, kým sa stala symbolom olympiády

"Laurel bola úžasná žena. Stretli sme sa ako deti v letnom tábore a od našich tínedžerských čias som myslel len na ňu,” hovorí Dave Cohen. Vždy tvrdila, že sa nemieni vydávať a nechce deti, ale prehovoril som ju. Musel som ju pozvať na rande asi stokrát, kým povedala áno.”

Keď sa Laurel Cohenová dozvedela o nemilosrdnej diagnóze, nahrala hlasové správy pre svoju dcéru, aby zabezpečila, že ju dieťa bude poznať, hoci ona už nebude nažive. Laurel bola silná a pokojná až do poslednej chvíle.

Zdroj: profimedia

"Mama, bojuj!"
FOTO: profimedia

Pre jej muža však bolo nemožné pripraviť sa na jej smrť. Lekári urobili všetko, čo mohli. "V posledných pár dňoch som mohol byť v jej izbe s ňou a počul som, ako v noci plače od bolesti.” Po jej smrti bol stratený, ale dcérka Ruby mu dávala silu. Založil teda fond, do ktorého vložil vyše 7-tisíc dolárov na pamiatku svojej zosnulej manželky. Dnes je táto suma niekoľko desiatok ráz vyššia.

Porodila a po deviatich dňoch oslepla: Mladá matka na lásku k synovi nezanevrela

Zdroj: profimedia

Láska je mocnejšia ako smrť.
FOTO: profimedia

Dave Cohen sa zúčastňuje na rade charitatívnych behov s Ruby v kočíku, získava tak peniaze na fond svojej manželky. Doteraz prebehol sériu pretekov na 10 km. Ruby počas toho väčšinou spí. Druhé preteky preplakala, ale vtedy získali najlepší čas.

Dave Cohen sa bojí budúcnosti, toho, či zvládne Rubinu výchovu, ale nevzdáva sa. Ani Laurel sa nevzdala, hoci vedela, že východisko nejestvuje…