FOTO nájdete v galérii článku >>>

Napriek tomu, že preventívne opatrenia ľudia nerešpektujú, mnohí by si pomysleli, že aspoň svetoví lídri pôjdu v tomto smere príkladom.
Od soboty sú v Británii zatvorené všetky pohostinstvá a bary, no mnohí Briti vyšli ešte poslednýkrát do ulíc, aby si užili nočný život. Po uliciach Londýna a Birminghamu sa mládež ešte v piatok večer pohybovala v podnapitom stave bez ochranných rúšok. Nečudo, že v Anglicku, ktoré podľa svetových médií „prijalo preventívne opatrenia neskoro a zlyhalo na celej čiare“, je nakazených viac ako 5-tisíc ľudí.

Nemecká kancelárka Angela Merkelová taktiež nie je vzorným príkladom pre Nemcov. V supermarkete ju odfotili pri nakupovaní bez ochranného rúška a rukavíc. V nákupom košíku mala štyri fľaše vína a menšie zásoby. Nuž, hovorí sa, že alkohol bacily vypaľuje, no v tomto prípade by bolo vhodnejšie zrejme to ochranné rúško!

Skončila v karanténe

Nemecká kancelárka Angela Merkelová ide okamžite do domácej karantény. Rozhodla sa tak po tom, ako bola informovaná, že lekár, ktorý ju v piatok očkoval proti pneumokokovej infekcii, má teraz pozitívny test na koronavírus. Oznámil to v nedeľu hovorca nemeckej vlády Steffen Seibert.

Kancelárka sa o tom podľa denníka Tagesspiegel dozvedela po nedeľňajšom brífingu konanom po telekonferencii s premiérmi všetkých spolkových krajín, na ktorom sa rokovalo o sprísnení pravidiel pre pohyb občanov na verejných priestranstvách.

Anketa
Myslíte si, že Slovensko zvláda situáciu s koronavírusom?

Slovensko ako jediná krajina prijala rázne opatrenia v súvislosti s koronavírusom aj napriek tomu, že počet oficiálne potvrdených prípadov nebol ešte ani zďaleka taký alarmujúci ako teraz. Zahraničným médiám však opäť neunikol detail, vďaka čomu o našom malom Slovensku napísali už po druhýkrát. Na webovej stránke britskej televízie BBC sa 21. 3. 2020 objavila fotografia slovenskej prezidentky Zuzany Čaputovej a novozvoleného premiéra Igora Matoviča. Počas vymenovania novej koaličnej vlády premiéra Igora Matoviča, lídra hnutia OĽaNO, mali všetci poslanci, rovnako ako aj prezidentka, nasadené ochranné rúško. 

FOTO nájdete v galérii článku >>>

Viac na Pluska.sk: