Oznam o prvom diagnostikovanom prípade v USA zverejnilo americké Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC). Muž sa po návšteve okolia Wu-chanu vrátil do oblasti Seattlu uprostred minulého týždňa. Pacient je tridsiatnik a je v dobrom zdravotnom stave. Je hospitalizovaný v meste Everett pri Seattli.

 
      
Novým vírusom, ktorý prvýkrát zistili minulý mesiac v čínskom Wu-chane, sa zatiaľ nakazilo vyše 30 ľudí a šesť osôb zomrelo, všetky v Číne. Epidémiu nákazy hlásili už v piatich krajinách: okrem Číny v Thajsku, Japonsku, Južnej Kórei a najnovšie v Spojených štátoch.
  

WA 17 Sepang - Zdravotný personál rozdáva turistom letáky s informáciami o koronovíruse na medzinárodnom letisku v malajzijskom Sepangu utorok 21. januára 2020. Na šesť stúpol v utorok počet obetí nákazy spôsobenej v Číne novým vírusom podobným SARS, informovala agentúra AFP. Tento nový, doteraz neznámy vírus spôsobujúci zápal pľúc sa prenáša  z človeka na človeka. Úrady vo Wu-chane, ktorý je predpokladaným zdrojom nákazy, zakázali turistom opustiť územie tohto mesta. Mesto takisto umiestnilo in
WA 17 Sepang - Zdravotný personál rozdáva turistom letáky s informáciami o koronovíruse na medzinárodnom letisku v malajzijskom Sepangu utorok 21. januára 2020. Na šesť stúpol v utorok počet obetí nákazy spôsobenej v Číne novým vírusom podobným SARS, informovala agentúra AFP. Tento nový, doteraz neznámy vírus spôsobujúci zápal pľúc sa prenáša z človeka na človeka. Úrady vo Wu-chane, ktorý je predpokladaným zdrojom nákazy, zakázali turistom opustiť územie tohto mesta. Mesto takisto umiestnilo in
Zdroj: Vincent Thian

   
Koncom minulého týždňa začali americké zdravotnícke úrady so skríningom pasažierov prichádzajúcich zo strednej Číny na americké letiská. Predstavitelia po celom svete zaviedli podobné skríningy na letiskách v nádeji, že zastavia šírenie vírusu počas cestovnej horúčky v období lunárneho Nového roka.
      
Čínski lekári začali minulý mesiac pozorovať nový, záhadný druh vírusového zápalu pľúc, ktorý sprevádzajú horúčky, kašeľ, ako aj ťažkosti s dýchaním, a tieto prejavy mali ľudia, ktorí strávili určitý čas na trhovisku s plodmi mora vo Wu-chane.
      
Predstavitelia najprv uviedli, že vírus sa zrejme šíri zo zvierat na ľudí, ale tento týždeň čínske úrady oznámili, že dospeli k záveru, že vírus sa môže šíriť aj z človeka na človeka.