Li Lanjuan, odborníčka na koronavírus vyvolávajúci chorobu COVID-19, má obrovské starosti práve v čase, keď väčšina jej krajanov slávi víťazstvo nad epidémiou. Tá si v Číne síce vyžiadala vyše 3200 obetí, no žiadne domáce prípady nákazy už niekoľko dní nepribúdajú. Li Lanjuan (72) však upozorňuje, že situácia sa môže zmeniť, informuje vo svojom webovom vydaní britský denník Daily Mail.

Len pre silné žalúdky! VIDEO: Muž spokojne pojedá surového mŕtveho potkana. Toto je dôvod, prečo pochádza vírus z Číny, píšu ľudia

Objavil sa totiž prvý prípad, kedy turista z Turecka nakazil 54-ročného čínskeho občana. Podľa renomovanej epidemiologičky hrozí, že takýchto prípadov bude pribúdať, a Čína tak zažije druhú vlnu hrôzovlády koronavírusu. Tentoraz však príde „morové cunami“ zo zahraničia a nie z trhu so živými zvieratami v meste Wu-chan, ako sa stalo pôvodne.
Paradoxne, zatiaľ čo vo Wu-chane sa život pomaly vracia do normálu, novým epicentrom koronavírusu sa stala Európa. Najviac nakazených na svete má Taliansko, pekelná je však situácia aj v Španielsku.

Aká bola situácia v Číne na počiatku epidémie?

Viac v článku: Apokalyptická epidémia vírusu: Šokujúce prvé VIDEO nakazeného pacienta, ako zo zombie hororu!

Nemocnice v Madride nezvládajú nápor pacientov, ktorí denne pribúdajú po stovkách, a len o niečo lepšia je situácia vo vírusom zdevastovanom Španielsku. Európania sa teda naozaj nemajú z čoho tešiť – len či o chvíľu čerstvý entuziazmus neprejde aj Čínu, ku ktorej sa koronavírus môže vrátiť ako pingpongová loptička odrazená od steny.

Prečítajte si aj:

Mohlo by vás zaujímať: