Viac FOTO nájdete TU!

Podľa portálu Spectator.us totiž Čína predala Taliansku zdravotnícky materiál, ktorý im Taliani poslali ako humanitárnu pomoc v núdzi počas prepuknutia pandémie.

Keď sa COVID-19 dostal do Talianska, čím zdecimoval významnú staršiu populáciu krajiny, Čína povedala svetu, že daruje osobné ochranné prostriedky (PPE), aby pomohla Taliansku zastaviť jeho šírenie. Správy neskôr naznačili, že Čína skutočne predala zdravotnícky materiál Taliansku. Podľa amerického prezidenta Donalda Trumpa Čína prinútila Taliansko, aby odkúpilo dodávku zdravotníckeho materiálu, ktorú poskytlo Číne počas počiatočného prepuknutia koronavírusu.

„Predtým, ako vírus zasiahol Európu, Taliansko poslalo do Činy tony ochranných pomôcok, aby Čína mohla chrániť svoju populáciu. Po upokojení situácie časť z týchto pomôcok Čína poslala do Talianska naspäť a nechala si za to zaplatiť," uviedol zdroj.

Taliansko stále bojuje s koronavírusom

Taliansko v utorok zaznamenalo 604 nových úmrtí na ochorenie COVID-19 spôsobené novým koronavírusom. Ide o nižší denný nárast ako v pondelok, keď pribudlo 636 úmrtí, informovali televízia Sky Tg24 a agentúra ANSA s odvolaním sa na údaje civilnej ochrany.

Farár dáva posledné požehnanie obetiam koronavírusu.
Farár dáva posledné požehnanie obetiam koronavírusu.
Zdroj: Twitter

Chorobe COVID-19 alebo komplikáciám s ňou spojenými podľahlo v Taliansku od začiatku pandémie 17.127 osôb.

Vírusom sa v Taliansku celkovo infikovalo 94.067 ľudí, čo predstavuje nárast v porovnaní s pondelkom o 880 osôb (deň predtým o 1941). Celkový počet infikovaných ľudí - vrátane obetí a uzdravených - je 135.586.