Viac FOTO z prípadu nájdete TU!

Ukrajinou otriasol ohavný prípad pedofílie, pod ktorý sa podpísal 59-ročný muž. Ten použil jeden z najznámejších trikov, aké od nepamäti fungujú na deti, a 12-ročného Rodina, ktorý sa vracal z futbalového tréningu zlákal ponukou, aká sa len ťažko odmieta. Chlapcovi ponúkol, že mu kúpi v obchode balíček sladkostí, to, čo však nasledovalo potom, za tašku plnú cukroviniek rozhodne nestálo.

Školák, Rodion Volkov, sa údajne vracal z futbalového tréningu domov, keď k nemu pristúpil muž a začal konverzáciu v meste Dnipro na Ukrajine. Cudzinec získal chlapcovu dôveru a priviedol ho do neďalekého obchodu s potravinami a kúpil mu balíček sladkostí. Po opustení obchodu muž údajne pozval Rodiona na prehliadku opustenej budovy v miestnom parku. Keď vstúpili do budovy, muž chlapca znásilnil, potom ho zabil a v pohlavnom styku pokračoval s chlapcovou mŕtvolou.

Rodionovi príbuzní ohlásili polícii zmiznutie, keď chlapec neprišiel domov a prestal odpovedať na telefónne hovory. Policajní dôstojníci po oznámení zmiznutia sledovali chlapcov mobilný telefón a začali prehľadávať územie parku. Policajná hovorkyňa Ludmyla Kopylenko povedala miestnym médiám: „Keď dôstojníci vošli do opustenej budovy, uvideli muža ležiaceho na matraci, ktorý bol pokrytý hromadou oblečenia. Muž, ktorého tvár bola postriekaná krvou, sa okamžite postavil, vytiahol si nohavice a bol značne nervózny. Dôstojníci pod kopou šiat nakoniec našli chlapcovo nahé telo."

Muž, ktorý nebol menovaný, bol podľa polície miestnym bezdomovcom, ktorý v budove býval. 59-ročný pedofil bol následne zatknutý a priznal sa v plnom rozsahu. Uviedol, že znásilnil chlapca skôr, ako ho uškrtil a následne jeho mŕtve telo opakovane zneužil, informovali miestne médiá.

Polícia začala trestné konanie pre znásilnenie a vraždu proti mužovi, ktorý bol uväznený. Ak bude uznaný vinným, bude čeliť trestu smrti.