Wagdy to uviedol pre český portál Blesk.cz, ktorému sa podarilo so starostom Marsá Alam telefonicky spojiť. Krvilačný útok na človeka vyviedol z miery nielen Čechov a Slovákov, ale aj miestnych Egypťanov. Tí však podľa Wagdyho dobre vedia, aké nebezpečenstvo hrozí v hlbinách, a dávajú si pozor.

„Keď niekto pláva vo vode medzi 12:00 a 14:00, slnko svieti priamo do mora. Keď niekto pláva, ide z neho strieborná žiara, ktorá láka žralokov. Prichádzajú ju preskúmať – nejdú žrať, ale preskúmať,“ citoval Blesk Wagdyho.

Starosta letoviska Marsá Alam Atef Wagdy (v červenom tričku).
Zdroj: reprofoto Blesk.cz/Calimera Habiba Beach Resort

Starosta tvrdí, že miestni obyvatelia a potápači o týchto nástrahách vedia a dávajú si pozor. Turistom sa to vraj úrady snažia komunikovať. „Vydali sme zákaz pre šnorchlovanie a potápanie v danej oblasti, 15 km na sever a juh od miesta tragédie. Zákaz neplatí pre potápačov, nikdy sme tu na nich útok nemali. V oblasti máme 17 rôznych druhov žralokov, len dva priplávajú aj k pobrežiu.“

Manželka chcela skočiť za ním, ale rozmyslela si to

Podľa Wagdyho bol 42-ročný Čech napadnutý hneď ako skočil do vody. Jeho manželka vraj chcela skočiť za ním, no keď videla útok, rozmyslela si to a zostala radšej na móle.

Mólo pri hoteli Calimera Habiba Beach Resort.
Zdroj: reprofoto Blesk.cz/Calimera Habiba Beach Resort

„Telo sme našli 10 až 15 metrov od miesta, kde muž zomrel. Smrť bola okamžitá, s prvým zahryznutím. Žralok ho stiahol dole a nejaký čas trvalo, kým telo vyplávalo na hladinu,“ opísal Egypťan pre Blesk.

Do Marsá Alam medzičasom dorazili dvaja odborníci na žralokov z Káhiry, ktorí udalosť prešetria. Ľudia v dovolenkovej oblasti na útoky žralokov nie sú zvyknutí a úlohou expertov je presne zistiť, čo sa pri tragédii skutočne stalo.

Anketa
Bojíte sa na dovolenke pri mori útoku žraloka?

Mohlo by vás zaujímať: