Viac FOTO nájdete TU!

O nekalých praktikách spoločnosti nám v novembri porozprávala aj Češka Katka, ktorá mala so spoločnosťou nepríjemnú skúsenosť, keď sa jeden zo zamestnancov vyhrážal jej manželovi rozbitím mobilného telefónu. "Dobrý deň, tak počúvam rádiožurnál a Centrální výběrová u nás dostala pokutu," napísala nám pani Katka v krátkej správe v stredu popoludní.

Jozef Dolinský (69) tvrdí, že sa nemal s kým poradiť a preto podpísal zmluvu aj na zmenu dodávateľa aj prechod do inej ZP.
Zdroj: Daniela Pirschelová

"Len ma trochu pobavilo, že riaditeľ prehlásil, že sa rozlúčil so zástupcami, ktorí sa takto nevhodne správali. Myslím, že takto by sa nechovali, keby to nebola stratégia firmy. Práve minulý týždeň u nás znova nejakí pobehovali. Znova klamali a vyhrážali sa susedovi. Manžel na nich vybehol a zavolal políciu, tak utiekli," dodala Katka, ktorej sa nepáči, že sa šmejdi zameriavajú najmä na starších obyvateľov.

Správu o prerozdelení pokút podvodným energetickým spoločnostiam zverejnila aj stránka oenergetice.cz. V stredu 11. decembra sa uskutočnilo rokovanie dodávateľov, Energetického regulačného úradu (ERÚ), Českej obchodnej inšpekcie (ČOI) a Zväzu obchodu a cestovného ruchu (ZOCR ČR) na aktualizáciu a sprísnenie Deklarácie, ktorá má pomôcť v boji s takzvanými energetickými šmejdmi.

Nám sa dokonca podarilo získať manuál spoločnosti Centrální výběrová řízení pre nových zamestnancov. Píše sa v ňom, ako sa majú predstaviť, ako osloviť zákazníkov, čo im hovoriť.
Zdroj: dp

Hovorca Českej Obchodnej Inšpekcie Jiří Fröhlich uviedol, že inšpekcia preverila 28 subjektov, z ktorých iba v troch prípadoch nezistila porušenie zákona. Najvyššími právoplatnými pokutami je podľa neho miliónová pokuta pre spoločnosť Regionální energie a 900.000 korún pre firmu Centrální výběrová řízení, ktorej zamestnanci konali nekalým spôsobom aj na Slovensku.