Za všetkým je krv mučeníka, sv. Januária, ktorá je stáročia uložená v dvoch ampulkách v katedrále v Neapole. Zaschnutá krv sa totiž pravidelne tri razy do roka mení z tuhej na tekutú, okysličenú.

"Patrí medzi nás aj Putin". Bývalý ILUMINÁT predpovedá apokalypsu III. svetovej vojny!

Deje sa tak od roku 1389 vždy v sobotu pred prvou májovou nedeľou, 19. septembra, čo je výročie umučenia biskupa Januária a 16. decembra, kedy vybuchla sopka Vezuv.

Práve v decembrovom termíne sa v ampulkách tekutina neobjavila, čo miestnych veriacich na smrť vydesilo! Podľa legendy to predpovedá vojnu, hlad, chorobu alebo iné nešťastie.

Relikvia sa napoly premenila, keď ju v roku 2015 pobozkal pápež František.
Zdroj: Profimedia

Taliansky denník La Stampa pripomenul, že naposledy sa tak udialo pred vypuknutím 2. svetovej vojny a pred tým, ako miestne obyvateľstvo zachvátila epidémia cholery. Vyplašených veriacich nepovzbudili ani slová miestneho preláta Vincenza De Gregoria, ktorý sa ich snažil posmeliť! "Nesmieme myslieť na tragédie a nešťastia! Sme ľudia viery," vyhlásil.

Mučeníkova krv sa pritom na polovicu premenila, keď v marci 2015 bol na návšteve v neapolskej katedrále pápež František, ktorý ampulku pobozkal.

Baba Vanga predpovedala niekoľko tragédií.
Zdroj: Wikimedia commons

Veštica o politike v roku 2017: Slováci, čakajú nás zmeny!

Pri opisovaní týchto udalostí britský internetový denník Express nezabudol pripomenúť, že na rok 2017 sa viaže aj kruté proroctvo Baby Vangy. Slepá veštica z Bulharska, ktorú prezývali aj Nostradamom Balkánu, prorokovala, že americký prezident Barack Obama bude posledným prezidentom v dejinách tejto krajiny.

Podľa jej veštby Donald Trump ani nemusí zložiť prezidentskú prísahu. Mohli by mu v tom zabrániť nejaké šialené udalosti, píše poľský internetový denník wprost. Uvidíme, či sa tak naozaj stane - inaugurácia je už 20. januára.