Cesta do divočiny to bola nielen veľmi nebezpečná, ale aj nezákonná. Zber pozostatkov zvierat je v tejto oblasti prísne zakázaný. Muži to však ignorovali a v zbieraní pokračovali aj naďalej. Keď mali svoje úlovky nahromadené, založili oheň a začali pripravovať jedlo. To však bola osudová chyba. Zviera to zacítilo a vybralo sa smerom k táboru. Medzitým sa Irgit od kolegov oddelil a odkráčal sám do hlbokého lesa. Po pár metroch mu už ale cestu skrížil 200-kilový medveď hnedý, ktorý sa na bezbranného muža v momente vrhol.

Muž v pude sebazáchovy odhryzol medveďovi jazyk.
Muž v pude sebazáchovy odhryzol medveďovi jazyk.
Zdroj: youtube

Vystrašený Nikolaj začal spontánne kričať, snažiac sa zviera vyplašiť. To však malo presne opačný efekt, v ktorý 30-ročný chlap dúfal. Medveďa to vyprovokovalo a zahryzol sa mu niekoľkokrát do tváre a hlavy. Irgit sa ale odmietal vzdať. V momente, keď inkasoval ďalší útok, sa mu ale podarilo niečo nevídané, odhryzol medveďovi jazyk. Zviera to natoľko vyplašilo, že v strachu zutekalo do lesa.

Muž je už v stabilizovanom stave.
Muž je už v stabilizovanom stave.
Zdroj: profimedia

Zranený a krvavý mladík ležal na zemi a lapal po dychu. Podarilo sa mu ale zalarmovať kolegov, ktorí zavolali záchranku, ktorá ho previezla do nemocnice. Muž je už v stabilizovanom stave, no trestnému stíhaniu za nezákonný zber sa aj napriek zraneniam, ktorým utrpel, nevyhne.