UPOZORNENIE: Článok obsahuje grafické materiály násilného charakteru nevhodné pre maloletých a citlivé povahy.

FOTOGRAFIE z masakru nájdete TU!

Brutálny masaker sa odohral v nedeľu, keď sa do pripravovanej bitky dostali dva gangy vo väzení v San Pedre. Počas krviprelievania svišťali vzduchom mačety aj guľky. Celkovo si "nepokoje" vyžiadali 10 životov a 15 zranených.

Najmenej 6 z mŕtvych väzňov bolo zasiahnutých mačetov spôsobom, ktorý pripomínal skôr popravu. Ďalší traja boli spálení a jeden zastrelený. Údajní členovia obávaného brazílskeho gangu sa niekoľko dní pred tým objavili vo videu, v ktorom predvádzali svoje nože a mačety pred útokom na konkurenčnú skupinu. Podľa polície sa jednalo Primer Comando da Capital - najväčšiu zločineckú organizáciu v Brazílii. Tá mala napadnúť skupinu Rotela Clan.

Nepokoje vo väzení San Pedro de Ycuamandyyú v San Pedro.
Nepokoje vo väzení San Pedro de Ycuamandyyú v San Pedro.
Zdroj: dailymail reprophoto

To, čo nasledovalo, bolo najhorším masakrom vo väzení v Latinskej Amerike v roku 2019. Snímky zaznamenané vo väzení počas posledného nepokoja ukázali, ako gang obklopuje jednu z jeho obetí uprostred nádvoria, zatiaľ, čo ostatní väzni sa na ne pozerali.

Údajným dôvodom nepokojov a krvavého masakru mal byť pripravovaný prevoz väzňa z konkurenčného klanu.Vzbura sa im podarila až na tretí pokus.