Demonštranti v USA zablokovali hasičom prístup k horiacej budove, v ktorej sa nachádzalo dieťa. Informoval o tom portál denníka The Sun.

Hasiči v meste Richmond v americkom štáte Virginia sa snažili v nedeľu ráno zachrániť dieťa, ktoré sa nachádzalo v horiacej budove. Demonštranti, zúčastňujúci sa na proteste za práva Afroameričanov, ktorý vznikol ako reakcia na smrť Georga Floyda, však hasičom zablokovali prístup k budove. 

Na incident reagoval veliteľ richmondskej polície Will Smith, podľa ktorého protestujúci zámerne podpálili túto budovu. „Nešlo o jedinú okupovanú budovu, ktorá bola v posledných dňoch podpálená,“uviedol a dodal, že demonštranti polícii zabránili zakročiť.

„Museli sme prebiť cestu, aby sa k požiaru hasiči dostali. Demonštranti zablokovali prístupové cesty. Vo vnútri domu bolo dieťa,“ uviedol Smith.

Veliteľ polície sa počas tlačového brífingu takmer rozplakal.
Veliteľ polície sa počas tlačového brífingu takmer rozplakal.
Zdroj: Reprofoto Youtube

„Nakoniec sa nám ho podarilo zachrániť,“ dodal veliteľ polície so slzami v očiach. „Keď vylúpite obchod alebo zapálite autobus, nedemonštrujete… Keď bránite hasičom pri hasení horiaceho domu, nesnažíte sa o zmenu. Keď rozbíjate okná obchodov, ktoré s tým nemajú nič spoločné, nesnažíte sa o zmenu," dodal Smith.

 Vo viacerých amerických mestách sa už niekoľko dní konajú demonštrácie vyvolané smrťou Afroameričana Georgea Floyda. Toho minulý týždeň v meste Minneapolis v americkom štáte Minnesota zabil počas zásahu belošský policajt. Jeho smrť vyvolala v mestách po celých USA protesty, ktoré prerástli do násilností.