Najmenej šiesti policajti utrpeli zranenia počas streľby v meste Filadelfia v americkom štáte Pensylvánia. Informovala o tom v noci na štvrtok agentúra DPA s odvolaním sa na vyhlásenie hovorcu polície, podľa ktorého streľba ešte stále prebieha.

Príslušník policajného zboru vo Filadelfii, seržant Eric Gripp, na Twitteri uviedol, že na policajtov v mestskej časti Nicetown v stredu popoludní miestneho času strieľa minimálne jeden podozrivý.

Hovorca polície uviedol, že zranení boli prevezení do nemocnice Temple University Hospital. Údaje o ich zdravotnom stave však nemocnica podľa jeho slov poskytovať nebude. Dodal však, že policajti neutrpeli život ohrozujúce zranenia.

Ako napísala agentúra AP, na videozáberoch je vidieť, že na mieste je množstvo ozbrojených policajných jednotiek a desiatky policajných áut. Video zobrazuje zraneného policajta, ktorého z miesta útoku odviezli v policajnom aute. Video zachytilo i ďalších dvoch policajtov, ktorí nesú jedného muža a potom spoločne nastúpia do policajného vozidla.

Polícia ešte situáciu nemá pod kontrolou, preto vydala cez Twitter varovanie, aby sa k miestu streľby nikto nepribližoval.

Podľa agentúry DPA sa strelec zabarikádoval v jednom dome. Jedna žena spomedzi miestnych obyvateľov pre miestnu stanicu 6ABC uviedla, že počula najmenej 100 výstrelov.

Biely dom uviedol, že prezident Spojených štátov Donald Trump bol o situácii informovaný a pozorne ju sleduje.