Porota v meste Santa Monica rozhodla, že Cosby obťažoval v súčasnosti 64-ročnú Huthovú vo vile Playboy Mansion v štáte Kalifornia. Huthová mala v čase incidentu len 16 rokov.

Tento prípad je jedným zo série žalôb proti 84-ročnému Cosbymu, ktorého zo sexuálneho obťažovania obvinilo viacero žien. Komik bol vo väzení v štáte Pennsylvánia v súvislosti s iným trestným činom, no súd vlani svoj odsudzujúci verdikt anuloval.

Na súdnom procese, ktorý trval dva týždne, sa Cosby nezúčastnil. Akékoľvek obvinenia zo sexuálneho obťažovania poprel. Jeho právnici počas pojednávaní taktiež poukázali na viaceré nezrovnalosti v Huthovej svedectve. Ako príklad uviedli, že najprv hovorila, že útok sa stal v roku 1974, keď mala 15 rokov, a neskôr tvrdila, že to bolo až o rok neskôr.

Cosby nebol za tento čin nikdy trestne stíhaný, lebo Huthová sa rozhodla vypovedať až po tom, čo uplynula premlčacia doba. Prípad bol však prejednávaný v rámci občianskoprávneho konania, keďže kalifornský zákon umožňuje dospelým, ktorí boli v minulosti obeťami sexuálneho násilia maloletí, domáhať sa i po rokoch spravodlivosti.