Hongkong podľa miestnych médií v pondelok oznámi prísne opatrenia vrátane uzavretia reštaurácií a povinnosti nosiť na verejnosti rúška. Hongkong návštevu reštaurácií zakáže po prvý raz od vypuknutia pandémie v januári. Ľudia si podľa dostupných informácií budú môcť jedlo objednať a zobrať so sebou.

Anketa
Príde podľa vás druhá vlna aj k nám?
  • 83%
  • 17%

Opatrenia by mali začať platiť od stredy. Čína navyše pomôže Hongkongu vybudovať poľnú nemocnicu, ktorá by mala poskytnúť až 2000 lôžok. Podobné núdzové zariadenia vybudovala po vypuknutí koronavírusovej epidémie v meste Wu-chan.

VIDEO: Ľudia z okien a balkónov skandujú „Wuhan, jiayou“, v preklade: „Wuhan, nevzdávaj sa!“

Austrália zaznamenala v pondelok až 549 nových prípadov, čo je najviac od vypuknutia pandémie. Až 532 z nich zaregistrovali v najľudnatejšom austrálskom štáte - Viktórii.

VIDEO: Vírusové šialenstvo! V austrálskom obchode sa ženy takmer pozabíjali kvôli koronavírusu

Prudký vzostup prípadov komunitného prenosu vo Viktórii v posledných týždňoch viedol úrady k uzatvoreniu hraníc tohto štátu. V hlavnom meste štátu - Melbourne - sa zaviedli pre päť miliónov obyvateľov prísne obmedzenia pohybu a nedávno aj povinnosť nosiť rúška. Premiér Daniel Andrews avizoval, že k týmto opatreniam môžu čoskoro pribudnúť ďalšie.

Čína v pondelok potvrdila najviac nových prípadov od apríla - 61. Až 41 z nich úrady zaznamenali v západnej provincii Sin-ťiang.  Nové prípady sú sústredné do troch ohnísk. Štyridsaťjeden nových domácich prípadov bolo zaregistrovaných v regióne Sin-ťiang, kde v polovici júla došlo k náhlemu nárastu počtu infikovaných v hlavnom meste Urumči.

Pokračovanie nájdete na ďalšej strane >>