Spoločnosť Apple predstavila svoje nové telefóny iPhone a Apple Watch Series 4 na tlačovej konferencii v Kalifornii. Tri modely predstavil Apple minulý rok. Vtedy to bol úplne nový model X a dvojica iPhonov 8. Tento rok všetky nové modely nadväzujú na model X.

Apple predstavil nový iPhone XS
Apple predstavil nový iPhone XS
facebook iphone xs

Ako prvé Apple predstavil nové hodinky Apple Watch Series 4, ktoré obsahujú nové súčiastky vďaka, ktorým sú presnejšie a citlivejšie. Dokážu zaznamenať pohyb tela – napríklad pád a privolať pomoc. Pokiaľ zaznamenajú zmenu v srdečnej aktivite vedia zavolať na tiesňovú linku samé.  Apple Watch Series 4 by mali vydržať 18 hodín aj so zapnutým GPS.

iPhone xS, iPhone Xs Max, iPhone 9
iPhone xS, iPhone Xs Max, iPhone 9
facebook

Potom nasledovalo predstavenie nových iPhonov. Podľa Tima Cooka iPhone X je jednotkou medzi smartfónmi. Novinky sú označené iPhone Xs a majú odolnejšie sklo a zároveň sú vodotesné.  Väčší model je iPhone Xs Max. Maximálna kapacita dátového úložiska je 512 GB a vďaka procesoru Apple A12 Bionic sa aplikácie spustia o 30% rýchlejšie. Skenovanie tváre by malo ísť rýchlejšie a svojho vylepšenia sa dočkali aj reproduktory. Fotoaparát nových iPhonov má  12MPix snímačov.