Informoval o tom portál tvnoviny.sk. Obchodné domy, maloobchody a školy, ktoré sa otvorili len nedávno sa budú musieť opäť zatvoriť.

 

Obmedzené bude i cestovanie z a do mesta, ako aj v rámci neho. Britský minister zdravotníctva Matt Hancock vyhlásil, že kroky vlády zmierniť po 3 mesiacoch obmedzenia súvisiace s koronavírusovou pandémiou sa odteraz na Leicester pre vysoký počet infikovaných vzťahovať nebudú.

Pasažierka s ochranným rúškom na zabránenie šírenia nového koronavírusu cestuje v autobuse v Londýne.
Pasažierka s ochranným rúškom na zabránenie šírenia nového koronavírusu cestuje v autobuse v Londýne.
Zdroj: Kirsty Wigglesworth

"Musíme kontrolovať tento vírus. Musíme zaistiť bezpečnosť ľudí," povedal Hancock. Ľudí žijúcich v meste Leicester vyzval, aby "zostali doma čo najviac ako môžu". Podľa jeho slov celoštátne uvoľnenie reštriktívnych opatrení naplánované na 4. júla pre nich platiť nebude.

Mesto zriadi aj testovacie centrum a všetky radnice v zasiahnutom grófstve Leicestershire dostanú ďalšie prostriedky určené na pomoc podnikom i ľuďom núteným zostať v samoizolácii.

V Leicesteri evidujú 10% zo všetkých pozitívne testovaných v Spojenom kráľovstve. Koronavírusom sa tam infikovalo 135 osôb na 100.000 obyvateľov.

"Nariadené opatrenia sa prehodnotia po 2 týždňoch",uviedol Hancock s tým, že nebudú v platnosti "dlhšie než je to nevyhnutné".