Britský minister obrany Ben Wallace má uplynulé týždne plnú hlavu starostí. Nedávno totiž na lonýnske letisko Gatwick priletel neznámy dron, ktorý nečakane na niekoľko dní skomplikoval na letisku situáciu a pozastavil jeho chod.

Okamžite sa začalo hovoriť o tom, že by mohlo ísť o pokus o atentát. Zdroje z ministerstva totiž dostali informácie, že niekdajšia najnebezpečnejšia teroristická skupina, Al-Káida, znova plánuje útoky. Samovraždených atentátnikov by však mali nahradiť práve modernejšie drony, ktoré by niesli na sebe nálož. 

Útočiť plánujú najmä na letiská a lietadlá. "Letecká hrozba je skutočná. Pre teroristov je stále najlákavejšia. Skupina Al-Káida sa obnovila, reorganizovali sa a posúvajú sa čoraz viac smerom k Európe," uviedol Wallace. Oboznámujú sa tiež vraj s novými dostupnými metódami. 

Úpadok Islamského štátu teraz totiž otvoril cesty pre nasledovateľov Usámu bin Ládina, ktorí by radi Al-Káidu dostali znova "na výslnie". Podľa Wallacea by ich práve útok na nejaké letisko mohol vrátiť späť do hry.

Anketa
Myslíte si, že Európe skutočne hrozia nejaké útoky?
  • 94%
  • 6%

Viac na Pluska.sk: