Podľa britského webu Mirror sa môžu v budove nachádzať aj rukojemníci. Agentúra AFP s odvolaním sa na policajné zdroje informovala, že jeden alebo dvaja muži sa vlámali do budovy v noci na stredu. S políciou nateraz odmietajú komunikovať.

Políciu povolala ráno upratovačka, keď nedokázala odomknúť vchodové dvere a všimla si, že na fasáde múzea sú v arabčine rôzne nápisy, ako napríklad "Z múzea bude peklo".

Na mieste zasahuje elitná policajná jednotka RAID, ktorá uzavrela oblasť priľahlú k múzeu. Podľa policajných zdrojov ide skôr o čin psychicky labilného jedinca, uviedol spravodajský portál France Bleu. Budova múzea v meste Saint-Raphaël je vyhlásená za historickú pamiatku. Na 800 m2 je v múzeu vystavená zbierka amfor a ďalšie artefakty z doby rímskej. K múzeu patrí aj priľahlý románsky kostol.

Polícia muža zadržala

Muž sa v objekte nachádzal sám, nemal komplica a bol neozbrojený, dodala polícia podľa denníka Le Parisien. Spravodajský portál Var Matin informoval, že zadržanie muža malo pokojný priebeh. Obhliadkou objektu sa zistilo, že muž v múzeu spôsobil materiálne škody, keď rozbil niekoľko predmetov, okrem iných aj niekoľko hodnotných amfor.