Desať detí a traja dospelí utrpeli v stredu podvečer zranenia pri zrážke autobusu s osobným autom pri obci Taktaharkány na severovýchode Maďarska. Podľa agentúry MTI autobus so slovenským evidenčným číslom viezol deti zo Slovenska.

Podľa informácií portálu Noviny.sk autobus sa prevrátil potom, ako doňho narazilo osobné vozidlo, ktoré dostalo šmyk. Nehoda sa stala približne o 17.00 h na 19. kilometri štátnej cesty č. 37 v Boršodsko-abovsko-zemplínskej župe.

V autobuse sa nachádzali deti z michalovského folklórneho súboru Zemplínik, ktoré išli na festival do Čiernej hory z Michaloviec. Hovorca župnej polície Attila Janasóczki pre TASR uviedol, že osobné auto prešlo z neznámych príčin do protismeru, kde sa čelne zrazilo s autobusom. Obe vozidlá skončili v priekope, pričom autobus sa prevrátil nabok.

Autobus išiel z Michaloviec na festival do Čiernej Hory
Autobus išiel z Michaloviec na festival do Čiernej Hory
Zdroj: Google Maps

V autobuse sa zranilo deväť detí ľahšie a dvaja dospelí, z ktorých jeden sa bude liečiť viac ako osem dní, teda jeho zranenie je vážnejšie. Zranených previezli záchranári do župnej nemocnice v Miškovci. Nezranené deti z autobusu umiestnili do príchodu náhradného vozidla v spoločenskom centre neďalekého mesta Szerencs, kde im poskytli stravu.

Ľahšie zranenia utrpeli aj dvaja z troch cestujúcich v osobnom aute, medzi nimi bolo aj jedno dieťa. 

Fotografie autobusu nájdete v galérií