Viac FOTO aktivistky Grety a jej rodiny nájdete TU!

Najnovší škandál okolo 16-ročnej aktivistky Grety Thunberg má na svedomí švédsky podnikateľ Ingmar Rentzhog, ktorý jej tvár použil na brožúrky svojej enviromentálnej spoločnosti We Don't Have Time AB. Grétu mal s ponukou spolupráce osloviť na konci roka 2018 s tvrdením, že patrí medzi prvých ľudí, ktorí o jej činoch informovali svet.

Švédsky podnikateľ Ingmar Rentzhog zarobilô na Gretinom mene viac ako 2,2 milióna eur.
Švédsky podnikateľ Ingmar Rentzhog zarobilô na Gretinom mene viac ako 2,2 milióna eur.
Zdroj: youtube

Greta však spoluprácu odmietla so slovami, že o žiadnu spoluprácu nestojí a chce byť nezávislá. Rentzhog sa tak na jej zvolenie vykašľal a jednoducho jej fotografiu použil bez Gretinho vedomia. Podľa portálu politico.eu sa mu podvod poriadne vyplatil. Jeho firma následne od investorov získala v prepočte 2,2 milióna eur.

Akonáhle si Greta uvedomila, čo na ňu podnikateľ ušil vydala prehlásenie, že "Nie som súčasťou žiadnej organizácie. Som naprosto nezávislá. A to, čo robím, robím úplne zadarmo." Podobne reagoval aj Gretin otec Svante Thunberg (50). "Priznali sa k tomu, že to urobili za našim chrbtom. Greta o tom nevedela a nikto neinformoval ani mňa, ani jej matku," uviedol a dodal, že "Nedostala žiadne peniaze a ani nedostane." Samotný podnikateľ sa napokon bránil, že chcel Grete iba pomôcť v jej snahe. Jej fotky vraj do prospektu nedával s vidinou zisku. Stav jeho bankového účtu však svedčí o presnom opaku.