FOTO novej bolívijskej prezidentky nájdete TU!

Napriek tomu, že každá z dám vládne v krajine na opačnej strane zemegule, majú toho spoločného viac, ako by ste si mysleli. Okrem farby vlasov a štátnej funkcie sú totiž obe prezidentky nielen krásne, ale aj veľmi vzdelané v právnickej oblasti. Zatiaľ čo však funkcia hlavy štátu je pre Zuzanu Čaputovú jej prvým politickým angažmánom, Áňezová sa v politickej sfére pohybuje od roku 2006. V roku 2010 bola dokonca zvolená za senátorku strany Plán pokroku v Bolívii.

Obe prezidentky sú sympatické blondínky.
Obe prezidentky sú sympatické blondínky.
Zdroj: instagram/Facebook

Skutočným rozdielom je však až ich verejný prejav, pretože povahovo sú ako oheň a voda. Jeanine Áňezová rozhodne nepatrí medzi tiché a pokojné ženy, práve naopak. Jej prejavy, ako aj vystupovanie sú veľmi oduševnené a plné emócií a výrazných gest. Naopak, slovenská prezidentka pôsobí umiernene a trochu placho. Jej príhovory sú veľmi pokojné, ba až statické a viac ako hlasný krik uprednostňuje decentnosť.

Ako sa dostala k moci

Opozičná podpredsedníčka bolívijského Senátu Jeanine Áňezová sa v utorok vyhlásila za dočasnú prezidentku krajiny po tom, čo z tejto funkcie odstúpil Evo Morales, ktorý ju zastával od roku 2006.

Áňezová (52) už v pondelok prisľúbila, že ako dočasná prezidentka vypíše nové voľby. Morales jej vyhlásenie sa za hlavu štátu odsúdil a označil ho za "štátny prevrat".

Prečítajte si aj: