Ako píše Ladbible, zakliesnený pukanec sa najprv pokúsil vytiahnuť vrchnákom z pera. Neskôr použil aj drôt, ktorý bol zrejme špinavý. Do úst mu zaniesol infekciu, ktorá sa mu rozšírila do celého tela a zasiahla aj srdce. Aj napriek bolestiam zuba však Adam odmietal ísť k lekárovi. Keď sa však jedného večera prebudil na to, ako ho neskutočne bolí hlava, potí sa a je unavený, rozhodol sa zájsť k odborníkovi.

Viac fotiek nájdete v galérii <<

Adam Martin (41)
Adam Martin (41)
Zdroj: youtube

Lekár ho okamžite poslal na röntgen, ktorý ale neukázal nič. Predpísal mu teda lieky proti chrípke. Nezabrali. Neskôr sa mu na nohe vytvoril krvný pľuzgier, čo je v podstate symptóm infekčnej endokarditídy, teda zápalu srdca. Ten sa objaví vtedy, keď sa baktérie z nejakej časti tela dostanú do krvi a poškodzujú srdcovú oblasť.

Viac fotiek nájdete v galérii <<

Konzumácia obľúbenej pochúťky ho takmer pripravila o život.
Konzumácia obľúbenej pochúťky ho takmer pripravila o život.
Zdroj: Shutterstock

41-ročný hasič bol hospitalizovaný v nemocnici Royal Cornwall, kde sa dozvedel, čo sa s ním deje a že mu ide o život. Následovala operácia, ktorá trvala viac ako 5 hodín. Srdce muža bolo vážne poškodené, no lekári urobili pre jeho záchranu všetko, čo mohli. Našťastie, všetko dopadlo úspešne a Adam unikol smrti iba o vlások. Keby podľa lekárov počkal ešte tri dni, zomrel by. 

On sám teraz prostredníctvom sociálnych sietí varuje ľudí, aby neurobili rovnakú chybu, ako on.