Veľký rodinný dom v Stupave po tragédii osirel, v týchto dňoch v ňom zostal zrejme len 90-ročný Hrnkov svokor, otec nebohej Blanky. Poslanec sa podľa našich zistení zbalil a opustil miesto, kde mu všetko pripomína jeho najmilších. Potvrdila nám to jeho sestra Hana, ktorá býva v rodisku Antona Hrnka - v žilinskej časti Budatín: „Príde sem k nám. Vy čo by ste robili na jeho mieste…“

Anton Hrnko pochádza z veľkej rodiny, všetkých spolu ich bolo 10 súrodencov, päť bratov a päť sestier. Podľa našich informácií vždy držali spolu – a práve podpora súrodencov pomôže aspoň trochu uľahčiť jeho veľkej bolesti. V rodnom tehlovom dome v tichej časti Budatína neďaleko zámku sa naposledy ukázal ešte s bývalým premiérom Ficom. „Zastavil sa doma, podali si ruky aj so susedmi,“ prezradila suseda, ktorá však nechce byť menovaná.

Pri tragédii zahynula poslancova manželka aj dve deti.
Zdroj: archív

Podľa ďalšej susedy z rovnakej ulice sa Hrnko do rodného mesta vracia málokedy. V ťažkej životnej situácii, ktorá ho postihla, sa však rodina zomkla a snažia sa byť bratovi veľkou oporou. „Neviete si predstaviť, ako sa cíti. Aké je to prísť o svojich najbližších,“ poznamenala nešťastná sestra Hana. V blízkosti žijú aj ďalší členovia rodiny. Za domom mali totiž veľké humno, na ktorom si Hrnkovi súrodenci a ich blízki postavili domy.

Okrem najmladšej sestry Hany tu býva aj sestra Dana a jej syn. Jeden brat a sestra žijú v zahraničí.  Anton Hrnko sa zrejme už včera objavil v Budatíne. Krátko po tretej hodine popoludní zastala pred rodným domom čierna limuzína s nitrianskou značkou. Na pár chvíľ sa otvorili zadné dvere s dymovými sklami a osoba na zadnom sedadle sa zhovárala s Hrnkovou sestrou Hanou a jej synom. O chvíľu limuzína aj so šoférom odfrčala. Vpredu bolo vidieť majáky.

Hrnko o vyšetrovaní nič nevie

Vyšetrovanie hrozivej leteckej nehody, ktorá si vyžiadala 157 obetí, bude trvať dlhšie. Hoci sa našli obe čierne skrinky, k pozostalým sa nedostali žiadne informácie o príčine pádu lietadla. „Neviem nič. Obráťte sa na ministerstvo zahraničných vecí, oni ma informujú, keď sa niečo dozvedia. Ale ja osobne po tom nepátram,“ povedal nám včera zdrvený poslanec Anton Hrnko.

15.10 h 12. 3. 2019 Budatín: Včera bolo v tejto časti vidieť aj limuzínu s majákom.
Zdroj: Július Dubravay

Mohlo by vás zaujímať: