Všetko videla naživo. V stredu sa odohrala slávnostná premiéra filmu Únos, v ktorom na diváka čaká návrat do 90. rokov minulého storočia. V snímke mapujúcej smutné udalosti nedávnej histórie sa objavila aj slovenská herečka Kristína Farkašová.

Tá krátko po premiére filmu vyrukovala s prekvapivým tvrdením. „Moji rodičia bývajú v Karlovke. Bývala som tam samozrejme aj ja, keď som bola malá. Presne si pamätám, keď som sa zobudila na to, že počujem výbuch. Vyšla som z izby a s ockom sme z balkóna videli plamene, oheň...nevedeli sme, čo sa deje, až na druhý deň sme sa dozvedeli, čo sa stalo. Že zahynul Róbert Remiáš. Človek, ktorý vedel viac, ako treba. Človek, ktorý sa nebál povedať pravdu,“ opísala Farkašová svoj zážitok z detstva.

„Bohužiaľ ten človek zomrel...zomrel mladý človek, pretože sa tu bojovalo o moc. Pretože keď ide o moc, ľudské životy nie sú dôležité,“ pokračovala herečka. Napriek tomu, že vo filme, ktorý zobrazoval aj vraždu Róberta Remiáša sama hrala, samotná premiéra sa jej dotkla.

„Bola som potom dlho ticho. To sa mi skutočne nestáva. Bolo mi smutno. Bolo mi vydesene. A zároveň sa mi strašne uľavilo, že sa konečne natočil film o tom, čo sa dialo v našej nedávnej histórii. Cítila som zadosťučinenie a hrôzu zároveň,“ prezradila.