PatriPachinger, ktorý bol právoplatne odsúdený koncom marca minulého roka Najvyšším súdom (NS) SR v kauze podvodu nebankoviek BMG Invest a Horizont Slovakia na sedemročný trest odňatia slobody, sa chce dostať na slobodu, zároveň aktuálne od stredy čelí ďalšiemu súdnemu konaniu.

 

Na Okresnom súde v Trnave bolo pôvodne na štvrtok (11. 7.) naplánované verejné zasadnutie, na ktorom sa malo rozhodovať o jeho podmienečnom prepustení z výkonu trestu odňatia slobody, ktorý si odpykáva v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Leopoldove. "Termín verejného zasadnutia nariadený na zajtra 11. júla bol zrušený a bol nariadený nový termín na 18. júla," uviedla pre TASR v stredu hovorkyňa Krajského súdu v Trnave Jana Kondákorová.

Patrik Pachinger čelí obžalobe za údajnú spreneveru vyše 840-tisíc eur.
Patrik Pachinger čelí obžalobe za údajnú spreneveru vyše 840-tisíc eur.
Zdroj: MATEJ KALINA

Dôvodom je, že na štvrtok je naplánované na Okresnom súde Bratislava I pojednávanie, kde Patrik Pachinger zase čelí obžalobe za trestný čin sprenevery. Vo veci sa začalo pojednávať po prvý raz v stredu.

"Okresný súd Bratislava I dnes začal pojednávať v trestnej veci P. P., obžalovaného z pokračujúceho obzvlášť závažného zločinu sprenevery. Podľa obžaloby v desiatich skutkoch mal v rokoch 2010 - 2013 od poškodených pod prísľubom vyplácania mesačných výnosov z poskytnutej sumy vylákať finančné prostriedky v celkovej sume 959,75 eura, ktoré však podľa prísľubu nezhodnotil, prípadne použil na vyplácanie iných, čím mal spôsobiť škodu poškodeným v celkovej sume vyše 840.000 eur," uviedol pre TASR hovorca Krajského súdu v Bratislave (KS) Pavol Adamčiak.