Po tom, čo Kiska strávil päťročnicu v prezidentskom paláci, vrhol sa do politiky a založil stranu Za ľudí. Tú doviedol do parlamentných volieb a napokon až do koalície. Postupne sa však pre zdravotné problémy začal sťahovať z verejného života. V polovici marca oznámil, že do parlamentu si nesadne.

„Vzhľadom na môj zdravotný stav sa vzdávam mandátu poslanca Národnej rady Slovenskej republiky,“ napísal na sociálnej sieti. Vtedy mal problémy so srdcom. Pred týždňom podstúpil ďalší operačný zákrok. Odstránili mu časť platničky.  „Za necelý rok je to ďalšia operácia, ktorú budem musieť podstúpiť a tretia za posledných päť rokov,“ oznámil exprezident.

Pre Plus JEDEN DEŇ prezradil, že po zákroku sa už má lepšie. „Rehabilitujem. Vyzerá to tak, že operácia splnila svoj účel, čo ma teší,“ prezradil. Kým tieto správy sú pozitívne, jeho dcéra z prvého manželstva zrejme až taký dôvod na úsmev nemá. Pre koronavírus zrušila svadbu, ktorá mala byť v sobotu. „Naša rodina má starších členov, ktorí by mohli ochorieť. Ktokoľvek by sa mohol nakaziť. Rozhodli sme sa byť radšej v bezpečí, ako ľutovať,“ napísala s tým, že svadbu zrejme odloží o rok. „Dúfam, že na budúci rok o takomto čase sa budeme môcť všetci stretnúť a cítiť sa bezpečne. A osláviť našu malú rodinu,“ doplnila. Kiskova chcela mať svadbu 4. júla, aby tak s manželom po vzore USA oslávili svoju nezávislosť. ​

Zrejme však aj kvôli svojmu otcovi ju zrušila. Ten totiž patrí do rizikovej skupiny. „Áno, svadba mala byť tento víkend a pre koronu sa odložila. Nákazy sa obávam asi tak ako každý bežný občan. So znepokojením pozorujem nárast ochorení a uvažujeme, čo s dovolenkou,“ povedal pre náš denník exprezident a zároveň otec piatich detí. ​

Kto je Kiskovej priateľ
Natália si mala za manžela zobrať rakúskeho podnikateľa Michaela Schustera, ktorý má biznis so synom bývalého rakúskeho prezidenta Stefana Klestila. Natália a Michael sa zoznámili na technologickej konferencii v Bulharsku, pár tvoria vyše štyri roky. Dvojica má dcérku Lily Sophie.

Prečítajte si tiež: