"Od začiatku som hovorila, že ich museli zabiť v stredu 21. februára večer. Posledný hovor bol medzi Jankovou sestrou a Martinkou o 19.50 hodine, no ked som im volala ja o 20.15, už nezdvíhali. Stále, keď sa pozriem na hodiny, mám pred očami čas 20.05, lebo viem, že niekedy vtedy ich zabili,“povedala Zlatica Kušnírová, keď polícia povedala, že vražda sa stala okolo pol deviatej. Polícia to neskôr potvrdila.

 

Zlatica Kušnírová po vražde mladého páru tvrdila mnoho vecí, ktoré neskôr vyšetrovatelia potvrdili.
Zlatica Kušnírová po vražde mladého páru tvrdila mnoho vecí, ktoré neskôr vyšetrovatelia potvrdili.
Zdroj: ARCHÍV Z.K.

Matkina predtucha sa splnila aj o priebehu osudného večera. Hovorila, že vrah obetí ich najskôr sledoval z letnej kuchyky, ktorú mali neďaleko domu. Tým sa pôvodne nemala polícia zaoberať. V obžalobe sa píše: „18.31 išiel smerom k rodinnému domu poškodených, kde v objekte dvora v letnej kuchynke vedľa rodinného domu čakal do 20.21 na vhodný moment.“

Naopak, Kušnírová neverila Marčekovi, že predtým v dome nebol. „Ako on môže vedieť, že išla na toaletu, veď z okna videl iba dvere. Z letnej kuchyne, odkiaľ ich pozoroval, nie je vidieť, či tam mali sklad, toaletu alebo niečo iné. Musel byť v dome už predtým,” povedala Kušnírová. 

Aké ďalšie predtuchy sa Kušnírovej splnili, nájdete na nasledujúcej strane