Pred niekoľkými mesiacmi nám Juraj Droba v slabej chvíli sľúbil, že nás pustí do svojho súkromia a ukáže nám byt. Slovo dodržal, aj keď to dnes možno trošku oľutoval. O pár dní ho totiž čakala veľká svadba a medializácia osobného života ho príliš netešila. Všetko preto nechal na svoju polovičku, ktorá priznala, že jej príchodom sa veľa veci v „mužskom“ byte zmenilo. „Keď sme sa stretli, obaja sme už mali svoj vek, úspešný pracovný život, nejaký vzťah za sebou, no boli sme sami. Je super, že sme našli lásku, domov a rodinu,“ hovorila pár dní pred svadbou Mirka Valovičová.

Ako prvú nám Mirka ukázala kúpeľňu, ktorá je naozaj architektonickým klenotom. Miestnosť s dvomi oknami a vaňou s výhľadom na Hrad je veľká a rozmerná ako slušná izba. Na improvizovanom schodišti nad ňou je obrovská botanická záhrada.

Nielen kúpeľni, kde Mirka zrenovovala nábytok, ale aj ďalším izbám v byte vdýchla nový život. Dala prečalúniť stoličky, sedačku, posteľ v spálni aj nočné stolíky. Pribudli záclony, kvety na balkóne, vstavané skrine na miestach, kde boli len poličky a hlavne veľa, veľa fotografií, ktoré pripomínajú spoločné zážitky. Väčšinou vo štvorici.

Mirka hovorí, že manželov syn Jurko a jej dcéra Vivien si sadli od prvej chvíle, majú aj spoločnú izbu. Aj tá je veľmi zaujímavá. Časť je už na prvý pohľad dievčenská a časť chlapčenská, svoje mená majú obaja aj na dverách.

Knihy sú v celej obývačke, väčšina z nich tu už bola pred nasťahovaním Mirky Valovičovej, no časť je už aj jej.
Zdroj: MARTIN DOMOK

V priestrannej slnečnej obývačke je množstvo Jurajových obľúbených kníh, spoločenských hier a stenu zdobia aj tri výrazné obrazy od Danglára. Pribudla však aj polička, kde má sympatická brunetka „šperky“ z dubajského EXPO, ktoré organizovala. Pyšná je hlavne na symbolický kľúč od brány.

Kuchynská časť bytu je prepojená s obývacou izbou. A hoci býva varenie zvyčajne dominantou žien, o Jurajovi Drobovi je známe, že veľmi rád pripravuje miešané drinky.

Župan zbiera aj sklo. Barový pult zdobí napríklad misa od umelkyne Gordany Turuk, na okne sú zase skvosty od Milana Pagača.

Sloníky, ktoré nosia šťastie, svadobné oznámenia na stole a srdiečka na spoločných fotografiách – z každého kúta bytu dýcha pohoda a láska. „Juraj si už pomaly začal zvykať aj na obrúčku na ruke, pomaly si ju testuje,“ smiala sa vtedy jeho manželka. Netají, že do budúcna sa možno budú sťahovať do väčšieho. Nielen oni dvaja, ale aj ich deti totiž túžia po väčšej rodine.

EXKLUZÍVNE ZÁBERY Z BYTU MLADOMANŽELOV SI POZRITE V NAŠEJ GALÉRII.

Mohlo by vás zaujímať: