Na účet, ktorý musia mať založený všetci záujemcovia o prezidentské kreslo, Zemanovi chodia minimálne sumy. Podľa českého Blesku mal včera na účte okolo 14-tisíc českých korún (asi 536 eur). Z toho mu hlavnú sumu až 10-tisíc prispel jeden z jeho verných fanúšikov. Avšak zvyšok tvoria väčšinou príspevky vo výške 0,01 Kč.

FOTO VNÚTRI Keď svadbujú naši politici: Takto ste ich ešte nevideli

profimedia

"Domnievam sa, že je to snaha vysať tento účet, kde by si za halierovú prichádzajúcu platbu banka stiahla 5- alebo 6-korunový poplatok,“ vysvetlil Patrik Nacher z webu bankovnipoplatky.com. Rovnakým spôsobom sa už v minulosti oponenti snažili zruinovať účet iného prezidentského kandidáta Jana Fischera (66).

Bujaré oslavy, viac peňazí a nová práca. Kto môže po posledných dňoch búchať šampanské?

FOTO Ministrovanie vymenil za veľký biznis. Neuveríte, na čo sa dal bývalý SaSkár!​

Najvtipnejšími na celej veci sú odkazy, ktoré mu jeho odporcovia pri platbách nechávajú. Napríklad „príspevok na previerku pana Mynáře“. Narážajú tak na súčasného kancelára

prezidenta Vratislava Mynářa, ktorý je vo funkcii iba dočasne, pretože stále nemá bezpečnostnú previerku a to napriek tomu, že prichádza do kontaktu s tajnými informáciami.

Zaručene sa zasmejete! Toto sú najväčšie perly našich politikov​

Druhým najčastejším je „príspevok na hľadanie článku pana Peroutku“. Vysmievajú sa tak Zemanovým tvrdeniam, že niekdajší český novinár a dramatik Ferdinand Peroutka bol fascinovaný nacizmom a podľa Zemana dokonca napísal oslavný článok Hitler je džentlmen. Jeho výrok v roku 2015 vyvolal vášnivú diskusiu a Peroutkova vnučka podala žalobu na český štát. K príspevkom so zábavnými odkazmi Zeman pristupuje s nadhľadom a svojim neprajníkom odkázal: „Haliere vždy prinášali šťastie.“