Od roku 2015 pôsobil ako člen investigatívneho tímu spravodajského portálu Aktuality.sk, kde sa venoval najmä daňovým podvodom a daňovým rajom. Posledný rok prinášal množstvo článkov o únikoch na DPH. Asi najviac článkov vzniklo z jeho pera o podnikateľovi Mariánovi Kočnerovi a o podozrivých prevodoch v súvislosti s jeho firmami. Kuciak informoval aj o podnikaní bývalého ministra dopravy Jána Počiatka.

  • AKTUÁLNE Dvojnásobná úkladná VRAŽDA: Policajný riaditeľ potvrdil, že za smrťou Jána Kuciaka je jeho novinárska práca!

V rámci investigatívneho tímu sa so svojimi kolegami venoval bielym koňom z bratislavského Pentagónu, ktorých si pofidérni podnikatelia najímali do svojich firiem. Novinár Aktualít.sk sa v mnohých článkoch venoval aj rôznym štátnym tendrom, v ktorých sa darilo firmám podnikateľa Miroslava Výboha, či Miroslava Bődőra – teda podnikateľom, ktorí majú blízko k Smeru-SD.

V súkromí žil usporiadaný život aj so svojou dlhoročnou priateľkou Martinou Kušnírovou, ktorá vyštudovala archeológiu, ale tiež sa venovala novinárskej činnosti. Pár sa len nedávno usadil vo Veľkej Mači v okrese Galanta, kde si kúpili starší dom. Kuciak aj s priateľkou ho momentálne spoločnými silami prerábali. Dvojica bola zasnúbená a na jar tohto roku chystali svoj vzťah spečatiť svadbou.

Viac k prípadu zavraždeného investigatívneho novinára a jeho priateľky: