Kotlebovci podľa Bihariovej distribuovali po celom Slovensku svoje stranícke noviny s jej fotkou a oznámením, že od ministerky školstva za SNS Martiny Lubyovej pobrala tisíce eur na dotáciách a chodila za ne presadzovať „zvrhlú agendu„ deťom na školy. „Nikdy v živote som pred tým na nič nepýtala peniaze od verejnosti, o to viac ma potešilo, že sme v rekordnom čase vyzbierali vyše 9 tisíc eur,“ píše Bihariová.

Peniaze Bihariová zbierala na právne služby v tomto nezvyčajnom prípade: „Chcem ich využiť v súvislosti s občianskoprávnou žalobou na ĽSNS.“ Obrátila sa preto na ministerstvo školstva so žiadosťou, či niekedy ona alebo združenie Ľudia proti rasizmu dostali dotáciu na prednášky žiakom na školách. Ministerstvo vraj potvrdilo, že nie. Pred Vianocami si zohnala právnika, ktorý podal voči ĽSNS žalobu. Vyzbierané peniaze, ktoré uložila na transparentný účet, pôjdu podľa Biháriovej na právne služby. „Pohyby na účte si môžete sledovať priamo na transparentnom účte,“ podotkla 40-ročná politička.

Ešte zaujímavejšie je, čo Biháriová plánuje urobiť s peniazmi, ktoré jej zostanú, prípadne s vysúdenými peniazmi. „Sľúbila som, že zvyšné peniaze (rovnako ako vysúdenú sumu peňazí) použijem výhradne na nestranícky účel – a to na boj proti dezinformáciám,“ napísala Bihariová na sociálnej sieti. Preto sa rozhodla, že za peniaze, ktoré získa, dá spraviť noviny, ktoré môžu Slovensko pobaviť. „Dám vytlačiť a rozdistribuovať noviny s najčastejšími bludmi a nezmyslami, ktorými extrémisti dlhodobo mútia verejnú debatu, s ich overiteľnou protiargumentáciou a faktickými vysvetleniami,“ napísala Bihariová.

KONTROVERZNÉ noviny, kvôli ktorým podala Bihariová žalobu, nájdete v galérii.