“Dovoľte mi objasniť Ficov charakter. Keby žil v krajine s nezávislým súdnictvom, bolo by len otázkou času, kedy by sedel v base a nevyhrážal sa krajine, ktorá dala svetu právny štát,“ píše Tupý vo svojom komentári.

Po výsledkoch referenda, v  ktorom sa 52 % zúčastnených voličov vyslovilo za odchod Británie z  Európskej únie, nešetril premiér Fico ostrými vyjadreniami. Tvrdil, že brexit bude Spojené kráľovstvo ešte bolieť. Povedal tiež, že krajine sa bez spoločného fungovania v rámci únie bude dariť horšie. Analytik z výskumného ústavu Cato Institute sa však ostrovanov zastal.

Fico sa bojí: Ovplyvníme referendá v iných krajinách?

Fico na návšteve u Hollanda: V názore na brexit sa jasne zhodli!

Fico sa zhodol so Sobotkom: Dôsledky Brexitu musia byť spravodlivé!

Fico nielen o migrantoch: Zastavenie procesu brexitu je možné!

“Len vďaka silnejúcemu rozkladu Európskej únie je možné, aby sa muž, ktorý sa len vďaka zázraku koaličnej politiky stal premiérom krajiny s 5,5 miliónom duší, odvážil vyhrážať 65 miliónom Britom,” vrátil Tupý Ficovi úder.

Analytik vo svojom názore pripisuje odchod desaťtisícok Slovákov do Británie a Nemecka na rováš práve Ficovmu kabinetu. Tiež tvrdí, že slovenské predsedníctvo prišlo premiérovi vhod, pretože odvrátilo pozornosť od skutočných problémov krajiny.

“Fico vedie Slovensko s prestávkou už desať rokov. Preto je to jeho zlyhanie, nedokázal vytvoriť silnú ekonomiku, ktorá by udržala doma tisícky najšikovnejších Slovákov a tí by následne nemuseli utekať do Veľkej Británie,” obul sa do premiéra Tupý.