Veronika Gulášová bola osobnou asistentkou a tajomníčkou Zuzany Čaputovej (49). Súčasnú hlavu štátu však podporovala už počas prezidentskej kampane, ktorej šéfovala. Ich dobré vzťahy pritom potvrdzuje aj fakt, že Čaputová sa spolu s partnerom Jurajom Rizmanom (46) pred rokom zúčastnili na jej svadbe.

Gulášová sa však do hľadáčika médií dostala hlavne po tom, čo boli oznámené mená spolupracovníkov novozvolenej prezidentky. V tom čase totiž niekto na sociálnej sieti zverejnil zábery, na ktorých tancuje pole dance. Ako Pluska v minulosti informovala, Gulášová sa tomuto koníčku venovala od roku 2015. Pole dance je športová disciplína založená predovšetkým na posilňovaní s vlastnou váhou, pričom sa cvičí s využitím tyče.

Veronika Gulášová vtedy priznala, že netradičné hobby jej poradili kamarátky. „Odporučili mi to aj trénerky, tak som ho išla vyskúšať. Okrem pole dance sa tam cvičí aj na visiacich kruhoch či látkach, tzv. aerial silks,“ vysvetlila, ako sa k netradičnej aktivite dostala.

Zuzana Čaputová - prezidentka Slovenskej republiky
Zdroj: Jaroslav Novák

Úradníčka tiež priznala, že začiatky pre ňu neboli jednoduché. „Čím väčšiu fyzickú kondíciu a pohybový rozsah človek má, tým mu to ide ľahšie. V opačnom prípade si užije okrem bolesti a modrín aj poriadnu dávku frustrácie,“ vysvetľovala. „Vis mi nerobil problém, keďže v mladosti som chodila na gymnastiku. Čo sa týka cvičebného úboru a póz, na prvé tréningy sa chodieva v kraťasoch a tričku, je to však nepraktické, keďže oblečenie sa šmýka. Po pár tréningoch človek zahodí ostych, navyše tréningy sú čisto dievčenské,“ prezradila Pluske. SEXI FOTKY VERONIKY GULÁŠOVEJ SI POZRITE V NAŠEJ GALÉRII.

Po vymenovaní novej úradníckej vlády však Veronika zmenila pracovné zameranie a minimálne do predčasných parlamentných volieb, ktoré budú 30. septembra, bude riaditeľkou Kancelárie predsedu vlády.

Ľudovít Ódor - premiér
Zdroj: Jakub Kotian

Nie je to však jediná novinka v úradníckych kanceláriách. Zmien je viac. Na stredajšom rokovaní napríklad vláda rozhodla, že na poste štátnej tajomníčky na ministerstve spravodlivosti končí Edita Pfundtner, ktorá sa stane štátnou tajomníčkou podpredsedníčky vlády, kde nahradí Petra Sekáča. V minulosti pritom pôsobila na rovnakej pozícii aj za „ministrovania“ Gábora Gála.

Na pozícii vedúceho Úradu vlády zároveň končí Július Jakab, ktorého nástupcom by sa mal stať Michal Luciak. Ten má zasa skúsenosti s politikou, keďže istý čas bol členom politickej strany Za ľudí a neskôr pôsobil v poslaneckom klube strany Sloboda a Solidarita.

Premiér Ľudovít Ódor v tejto súvislosti zdôraznil, že nájsť vhodného nástupcu nebolo jednoduché, pretože v danej odbornosti neexistuje veľa ľudí. Michala Luciaka vraj aktuálne vníma ako najlepšie možné riešenie. „Ak mám dobré referencie v tom, že človek má integritu, vie profesionálne niečo riadiť, pozná politický proces, pozná legislatívny proces a nechce kandidovať, nechce byť politicky činný, nemám ho prečo a priori odsudzovať,“ poznamenal na margo toho, že Michal Luciak sa v minulosti pohyboval vo viacerých politických stranách.

Mohlo by vás zaujímať: