Nahrávka zachytáva hlasy Trnku a súdne stíhaného podnikateľa Mariána Kočnera (56), ktorý sa bývalému generálnemu prokurátorovi vyhráža fyzickou likvidáciou. Kočnerovi sa nepáčilo, že sa Trnka pokúšal na vlastné tričko vydierať jedného z najvplyvnejších podnikateľov na Slovensku.

Nová nahrávka Mariana Kočnera potápa Dobroslava Trnku.
Nová nahrávka Mariana Kočnera potápa Dobroslava Trnku.
Zdroj: TASR

„Chcem vedieť, kto nakopíroval tie vzorky, ktoré ste poslali Haščákovi. Chcem vedieť, koľko kópií je z toho urobených, okrem tej, ktorú som ti zobral. Chcem vedieť, prečo si to urobil a prečo si ma potom klamal. Takže spusť! A hovor teraz len pravdu. Lebo len pravda ťa zachráni a možno zachráni aj tvojho syna, ktorý si to takisto odserie. Lebo si to odserieš ty, prehráš súd, odj..ú ťa, pôjdeš do basy a tvojmu synovi zničia život. Tak rozprávaj a prestaň ma klamať, lebo keď ma budeš klamať, tak uvidíš, čo potom spravím s tebou,” znejú prvé slová nahrávky. Celý rozhovor si môžete vypočuť TU!

K celej situácii sa vyjadril aj samotný Jaroslav Haščák, ktorého Kočner v nahrávke niekoľkokrát spomína. Spolumajiteľ finančnej skupiny Penta sa podľa oficiálneho stanoviska dištancuje od všetkých aktivít, s ktorými má byť spájaný a odmieta ich. Haščák zároveň písomne kontaktoval vyšetrovateľa a dozorujúceho prokurátora a ponúkol v prípade potreby aj osobnú svedeckú výpoveď. "Rovnako sa pán Haščák a ani žiadna jemu blízka osoba či spolupracovník nikdy nepodieľali na 'kupovaní' utajovaných skutočností – nahrávok z takzvanej kauzy Gorila,"uvádza v stanovisku.

Najšokujúcejšie momenty nahrávky Kočner – Trnka: