Mama spolu s dcérami žijú v dome u dedka Miroslava Slivku (62) vo Veľkých Bieliciach. Julietta a Ema však zatiaľ stále nenašli odvahu vyjsť samé na ulicu. Do školy aj zo školy ich musí sprevádzať mama alebo dedko.

Keď ráno odchádzajú z domu, dievčatá sa so strachom pýtajú: „Mama, máme zbraň?“ Tou má byť plynový kaser, bez ktorého matka nevyjde z domu.

Pani Andrea priznala, že jej dcérky sa dodnes nespamätali z traumatizujúceho zážitku, po ktorom skončili v nemocnici v Partizánskom.

„Dievčatá majú zlé sny, ráno sa prebúdzajú s plačom, bolia ich brušká. Boja sa, že príde otec a zoberie ich do Francúzska,“ netají matka.

Podľa Andrey francúzsky otec Bruno (50) sa od pokusu zobrať deti priamo z vyučovania neozval. Ani nám sa ho nepodarilo skontaktovať. Matka sa však obáva, že môže kedykoľvek zabúchať na dvere.

Tu majú svoj svet

Andrea a jej deti si nevedia predstaviť, že by mali opustiť domov na Slovensku, kde sú medzi ľuďmi, pre ktorých sú všetkým. Mladšia Žuži, ako volajú Juliette, je živé striebro. Staršia Emma je do seba uzavreté dievčatko, plné obáv, čo bude ďalej.

Odchodom do Francúzska by prišli o všetko, čo je im drahé. Ich veľkým ochrancom je dedko Miroslav. Na jar kúpil dievčatám pôvabné minikoníky, do ktorých sú doslova zbláznené. Najmä Žuži je skvelá jazdkyňa, ktorá si trúfne aj na dedkovho statného žrebca Pejka.

A čím ďalším dievčatá žijú? „Chodíme na výtvarnú, do tanečnej a na karate, aby sme sa ubránili,“ pochválila sa Emmka.

Mama hrdo doplnila, že obe sú dobré žiačky. „Chcú byť najlepšie, ale nie ostrými lakťami, ale svojou húževnatosťou,“ dodal pyšne dedko Miroslav.