V trestnoprávnej rovine môže ostať Fico pokojný. Jankovská vo svojich výpovediach doposiaľ nemala bývalého šéfa vlády nijak ohroziť. Hoci mal vedieť o jej záujme o medializovaný prípad zmeniek, o žiadny zásah sa nemal pokúsiť. „Taktiež som Ficovi neuviedla, že s Kočnerom komunikujem. Keď som mu povedala, že by bolo dobré mať na svojej strane médiá, Fico zareagoval tak, že sme sa začali baviť o médiách všeobecne. Že je hrozné, čo robia, a spomenul Máriu Troškovú, že je hrozné, čo robia napríklad Márii,“ mala vypovedať Jankovská.

Śéf Smeru sa mal viac zaujímať o sexi brunetku ako o kauzu zmenky a osobu Mariana Kočnera (57). „Keď som sa mu vysťažovala, že ku mne sa médiá tiež nesprávajú dvakrát slušne, povedal mi, že ja som silná a na rozdiel od Márie to zvládnem. Toto stretnutie bolo po vražde Kuciaka, lebo už nebol premiérom,“ uviedla údajne.

Jankovská mala priznať aj stretnutie s vtedajším premiérom Petrom Pellegrinim (45). „Čo sa týka Pellegriniho, toho som navštívila po Ficovi s odstupom času možno niekoľkých dní,“ mala povedať s vysvetlením, že chvíľu trvá, kým sa človek dostane k premiérovi. „Tiež som mu povedala, že riešim zmenky a že by bolo dobré mať nejaké médiá na našej strane. Pellegrinimu som v tejto súvislosti, myslím, hovorila viac ako Ficovi, ale určite som mu nespomenula, že sa poznám s Mariánom Kočnerom a že konkrétne s ním riešim danú kauzu. A tak ako som uviedla vo svojej výpovedi, Pellegrini zareagoval: ,hm´...“ mala dodať vo svojej výpovedi bývalá štátna tajomníčka.

Je teda možné, že Ficovi na štátnej radkyni veľmi záležalo. Niekdajšia účastníčka súťaže krásy, ktorá pred kariérou na Úrade vlády stihla nafotiť aj pikantné fotografie pre pánsky magazín, sprevádzala šéfa Smeru-SD na mnohých významných udalostiach. Ušlo sa jej aj miesto pri stole s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou v apríli 2017.

Mnohé média v tom čase špekulovali aj o hlbšom ako len pracovnom vzťahu, čo sa však nikdy nepotvrdilo. Samotný Fico nám na otázky týkajúce sa vzťahu medzi ním a Troškovou, do uzávierky neodpovedal. V súčasnosti je už expremiéra možné vídať v spoločnosti inej atraktívnej brunetky, ktorou je mladá čakateľka na prokuratúru Katarína Szalayová.

L. Kurilovská: Čo môže sledovať Jankovská

Trestná právnička Lucia Kurilovská upozorňuje, že Jankovská mala dostatok času svoju výpoveď premyslieť. „Zrejme ňou sleduje zohľadnenie poľahčujúcich okolností v súvislosti s priznaním a možno aj v súvislosti s odhalením ďalšej siete. Ak sa prizná a uvedené skutočnosti sa potvrdia, môže ísť na dohodu, pri ktorej sa dolná hranica trestnej sadzby môže znížiť pod jednu tretinu,“ vysvetlila.