Vo Veľkej Mači v okrese Galanta sa stala tragédia. Polícia našla v nedeľu v rodinnom dome krátko pred polnocou mŕtve telo muža a ženy. Ide o investigatívneho reportéra Aktualít Jána Kuciaka († 27) a jeho partnerku Martinu Kušnírovú († 27). Policajný prezident Tibor Gašpar potvrdil, že za smrťou dvojice je pravdepodobne jej novinárska práca.Kuciak sa venoval hlavne podozreniam z daňových podvodov ľudí, ktorí sú blízki Smeru. Posledný text mal o Mariánovi Kočnerovi. (Tento článok vyšiel 26. februára 2018)

Úkladná vražda

„Zabezpečil som všetky potrebné zložky tak, aby boli prítomné na mieste, aby boli urobené prvotné úkony, dôsledná obhliadka miesta činu,“ povedal Denníku N riaditeľ NAKA Peter Hraško. „Ide o dvojnásobnú úkladnú vraždu,“ potvrdil tiež. Prípad už prevzala Národná kriminálna agentúra.

Reakcia policajného prezidenta
O prípade informoval dnes na tlačovej konferencii predpoludním policajný prezident Tibor Gašpar. Čin ostro odsúdil a pozostalým vyjadril úprimnú sústrasť. Muži zákona sa dostavili na miesto činu, keď matka mladej ženy v nedeľu o 21:35 oznámila na tiesňovú linku, že sa jej nedarí skontaktovať s dcérou. Policajti krátko po oznámení dorazili na miesto, kde pri vstupe do domu, našli Martinu s Jánom mŕtvych.

Tlačová konferencia Ministra Roberta Kalináka s policajním prezidentom Tiborom Gašparom.
Tlačová konferencia Ministra Roberta Kalináka s policajním prezidentom Tiborom Gašparom.
Zdroj: MATEJ JANKOVIC

Smrtiace rany do hlavy a hrudníka
Tibor Gašpar oznámil, že obaja boli zastrelení dvoma ranami. Novinár mal strelné poranenie hrudníka, jeho snúbenica zasa strelné poranenie hlavy. Šéf polície zatiaľ nevedel povedať presný čas kedy k činu došlo, ale prvotné indície svedčia, že sa to mohlo stať od štvrtka do nedele.

Obete povolania?
Gašpar pripustil, že vražda reportéra môže mať súvis s jeho novinárskou prácou. V súvislosti s týmto násilným trestným činom polícia nikoho nezadržala. Nenašla sa zatiaľ ani strelná zbraň. Policajný prezident bol opatrný vo vyjadreniach o tom či z domu niečo zmizlo a či obete otvorili dvere vrahovi alebo vnikol dovnútra násilne.

Pozornosť GP
Generálna prokuratúra Slovenskej republiky venuje mimoriadnu pozornosť prípadu zastreleného novinára z portálu aktuality.sk Jána Kuciaka. TASR o tom dnes informovala hovorkyňa GP SR Andrea Predajňová. Ako dodala, generálny prokurátor Jaromír Čižnár vyslal na miesto obhliadky miesta činu krajského prokurátora. O krvavom incidente sa GP SR dozvedela až z médií. K prípadu sa vyjadrí, keď budú známe bližšie skutočnosti.