Na Slovensku vznikol dojímavý filmový dokument s názvom Ján a Martina; vražda, ktorá zmenila Slovensko. Vyrobil ho šéf spravodajstva TV Marlíza Henrich Krejča spolu s kolegami z televízie pri príležitosti výročia krutej vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Film rozoberá prácu Jána Kuciaka a snaží sa rekonštruovať samotný zločin. Film sa venuje Jánovej práci a následnému vyšetrovaniu vraždy. Autenticitu príbehu dopĺňajú aj vyjadrenia Jánových a Martininých rodičov a kolegov, vyšetrovateľov, obhajcov rodičov aj útržky z reportáží. Film opisuje priebeh vyšetrovania, aj ukazuje podozrivých z tohto ohavného zločinu. Dokument sa následne venuje aj spoločenským zmenám, ktoré tento zločin spôsobil a interpretuje zlomovú spoločenskú atmosféru.

Ján Kuciak a Martina Kušnírová
Zdroj: archív

V pondelok 18. februára sa konala novinárska predpremiéra, ktorá sa niesla v emotívnom duchu. Na udalosť boli pozvaní tvorcovia dokumentu, zástupcovia médií, ale aj rodičia Jána a Martiny. Predpremiéru moderovala Zlatica Puškárová, po filme rozprávali aj rodičia Jána a Martiny, ktorí si vyslúžili potlesk v sále. Zlatica Kušnírová na filme vyzdvihla, že je pravdivý a dúfa v spravodlivé potrestanie mafiánov v bielych golierov, ktorí zabili Jána a Martinu.

Ďalšie informácie o prípade vyšetrovania vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej prinesieme v nasledujúce dni v denníku Plus Jeden Deň.

Mohlo by vás zaujímať: