Koncom septembra Národná kriminálna jednotka (NAKA) zadržala osem podozrivých počas mimoriadneho zásahu v Kolárove. Piatich z nich na druhý deň prepustila. Medzi nimi aj 24-ročného Ronalda R., ktorý bol podľa posledných informácií osobou zo známeho policajného identikitu. Lenže mladík spáchal v stredu večer nečakane samovraždu. Potvrdila nám to jeho mama Martina, ktorá ho našla obeseného na povale domu, kde žil. Čo je zarážajúce: Martina je priateľka Miroslava Marčeka, ktorý je obvinený v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Podľa polície robil ďalšiemu obvinenému, Tomášovi Szabóovi, pri vražde šoféra.

Identikit zverejnil prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) približne v polovici septembra. Podľa medializovaných informácií po jeho zverejnení začali podozriví muži medzi sebou viac komunikovať, čo policajtom malo pomôcť.

Prokurátor pri zverejnení identikitu naznačoval, že zrejme išlo o muža, ktorý mohol byť v okolí miesta činu v čase vraždy investigatívneho novinára a jeho snúbenice. Tvrdil, že vtedy hľadaný muž by mohol pomôcť posunúť vyšetrovanie ďalej.

Až teraz vyšlo najavo, že na identikite mal byť dnes už nebohý 24-ročný Ronald R. z Kolárova. Zašli sme za jeho mamou Martinou. Tvrdí, že čo sa stalo, je absurdné. "Nechápem, prečo ho do toho zamotali. Ronald nepoznal bližšie môjho priateľa Mira, ani údajného strelca Szabóa," tvrdí Martina.

Hovorí, že syna zadržanie a výsluchy zničili. "Vraj ho nikto nikdy tak neponížil ako vtedy," tlmočí synove slová. Preto si myslí, že spájanie s Kuciakovou vraždou ho položilo. Tvrdil jej, že potrebuje pokoj a ticho. Preto sa utiahol do domu na samoze, kde ho neskôr našla na povale obeseného.

Viac sa dočítate v zajtrajšom vydaní denníka Plus JEDEN DEŇ.

Mohlo by vás zaujímať:

 

 

Myslíte si, že Ronald R. spáchal samovraždu preto, že mal naozaj niečo spoločné s vraždou Kuciaka a jeho snúbenice? Vyjadrite sa v diskusii pod článkom...