Vašečka, ktorý bude konkurovať Hlinovi a bude sa snažiť dostať na čelo hnutia nie je na politickej scéne žiadny nováčik. Niekoľko rokov je poslancom Národnej rady SR za hnutie OĽaNO. "Vnímam silnú podporu a sám som veľmi zvedavý na výsledok snemu. Svoje zvolenie vnímam ako veľmi reálne. Nebude sa však rozhodovať len o novom predsedovi, ale aj o celkovom smerovaní a budúcnosti KDH," zdôraznil. Medzi svoje prednosti Vašečka zaraďuje najmä to, že má dobré vzťahy s opozičnými stranami a že je poslancom Národnej rady.

Čo mu však vyčíta jeho protivník v boji o predsedu Alojz Hlina je to, že sa začal zaujímať o KDH práve v období, kedy sa tomuto hnutiu darí najlepšie. "Veľa ľudí mi volá a píše, že je to chrapúnstvo," namieta Hlina. Ten je predsedom strany od júna 2016 a podľa jeho slov sa jej za toto obdobie darí tak ako kedysi. KDH má teraz viac ako 7% a blíži sa k ôsmim, ktoré si kedysi dlho držalo. Hlina taktiež cíti silnú podporu zvnútra strany, pre ktorú tak veľa urobil. Vašečka však tvrdí, že Hlina nepreukázal potenciál priviesť nových ľudí do strany a taktiež, že pod jeho vedením hrozí, že sa KDH stane stranou jedného muža.

A ako vidí šance oboch kandidátov politický analytik Eduard Chmelár?

Ja súhlasím s tým pohľadom, že pre politickú stranu, ktorá sa snaží vrátiť na politickú scénu, je zlé prepriahať v takomto období. Hlavne keď za tým predsedom už sú nejaké výsledky a jediný dôvod prečo ho chcú zosadiť je jeho štýl politiky. Alojz Hlina tie výsledky má a v takom prípade by si KDH malo dobre zvážiť, či Richard Vašečka je tá pravá voľba. Pán Vašečka nemá predispozície lídra, ktorý by vedel strhnúť davy za sebou.