Podľa informácií týždenníka Trend sa bývalý politik usadil na pobreží francúzskeho mesta Cannes. Nový domov rodiny Počiatkovcov leží v lukratívnej časti Cannes medzi ulicami Boulevard Leader a Boulevard de Soleil. Vychytenú lokalitu z tohto miesta robí výhľad na more. Ceny sa odvíjajú od veľkosti a veku nehnuteľnosti. Pri vilách s podobnými parametrami ako Počiatkovo sídlo sa sumy pohybujú okolo troch miliónov eur.

Počiatkova vila má pritom dve nadzemné podlažia a obytný je aj suterén. Celková rozloha sa odhaduje na približne 350 štvorcových metrov. Na pozemku sa nachádza aj bazén. Dom prešiel kompletnou rekonštrukciou. „Prerábali sme to komplet celé, zostali zachované len obvodové múry a priečky. Počiatek si na práce najímal len slovenské firmy, ktoré mu tam vozili materiál zo Slovenska. Všetko to boli luxusné veci, mramorové obklady a špeciálne exotické kože na poťahy. Myslím, že tam mohol preinvestovať tak milión eur,“ potvrdil pre Trend jeden z dodávateľov prác.

Počiatkova vila v Cannes
Zdroj: google

Počiatek pritom vo Francúzsku rozbieha biznis s nehnuteľnosťami, funguje tam už jeho realitná spoločnosť Paladin. Francúzske verejné zdroje uvádzajú Počiatka ako oficiálneho zástupcu. Partnerom spoločnosti má byť Ivana Válková, čo je dievčenské meno jeho manželky. Realitka však ešte nemá žiadnu webovú stránku ani ponuku. Je tak možné, že exminister robí biznis zatiaľ sprostredkovane cez kontakty, ktoré má v tejto krajine.

Exminister pritom vlastní aj luxusnú vilu pod bratislavským Slavínom. Práve tam si má písať trvalé bydlisko. Vila na Mišíkovej ulici je v danom prostredí výnimočným zjavom, nehnuteľnosť pôsobí ako pevnosť obohnaná vysokým múrom. Zaujímavé je, že dom stojí na mieste, kde bola kedysi záhrada Alexandra Dubčeka. Súčasťou vybavenia luxusného domu pod Slavínom je aj prepracovaný kamerový systém. 
Ďalšími nehnuteľnosťami, ktoré Ján Počiatek vlastní, je byt na Martinengovej ulici v bratislavskom Starom Meste, ale aj byt v luxusnom komplexe Bonaparte. 

O Počiatkom biznise si viac prečítajte v aktuálnom vydaní týždenníka Trend.

Mohlo by vás zaujímať: