Koalícia aj kritici si podávajú opozíciu, že sa triešti, lídri opozičných strán však hovoria, že sa chcú spájať a bojovať za slušné Slovensko. Celé roky pritom Sulík s Hlinom spolu neprehovorili. Mohla za to jediná veta.

Hlina vyhlásil, že liberálna strana ma neonacistický slovník. Teraz uznal svoj klamlivý výrok a ospravedlnil sa.  “V čase, keď som to povedal, to malo nejaký kontext a myslel som to inak, ale fajn, ak to na tomto stojí a ak s tým má pán Sulík problém, beriem svoje vyhlásenie späť,”vyhlásil v debate Zákulisné reči Michala Magušina týždenníka Týždeň.  Na opozičnej scéne tak prišlo k prvému ústretovému kroku, ktorý môže viesť- zrejme aj možno - k ďalšej spolupráci.

Šéf liberálnej SaS a predseda konzervatívnej strany KDH Alojz Hlina sa stretli zoči-voči po vyše troch rokoch.
Šéf liberálnej SaS a predseda konzervatívnej strany KDH Alojz Hlina sa stretli zoči-voči po vyše troch rokoch.
Zdroj: .tyzden

"Posledné, čo by som chcel je, aby sa pravicové strany hádali. Ospravedlnenie pána Hlinu prijímam, týmto to považujem za vybavené a teším sa na spoluprácu,”naznačil Richard Sulík. K veľkému uzmiereniu došlo medzi politikmi po 3,5 roku. Signalizuje to naozaj spájanie opozičných síl pred parlamentnými voľbami? Tie nás čakajú už na budúci rok.

 

Mohlo by vás zaujímať: