Polícia krátko po obede zadržala bývalého riaditeľa televízie Markíza. Exminister hospodárstva tak skončil v cele policajného zaistenia rovnako ako včera podnikateľ Marián Kočner. Obaja tu strávia noc. Národná kriminálna agentúra už potvrdila, že budú žiadať väzbu pre oboch.

Pre Ruska bola polícia iba dve hodiny po tom,ako exriaditeľ TV Markíza opustil policajné prezídium. Tam bol dobrovoľne vypovedať k obvineniu v prípade zmeniek televízie.

Podľa našich informácií si bola polícia pre Ruska doma.

"Nechápem na základe čoho vznikol oproti včerajšku dôvod na zadržanie. Vyšetrovateľ tak zrejme protiprávne reaguje na dnešné popretie viny a efektívne napadnutie nedostatkov v uznesení o vznesení obvinenia," reagoval na vzatie svojho klienta právny zástupca Marek Para.

Vypočutie Pavla Ruska trvalo ani nie dve hodiny dnes dopoludnia. Exriaditeľ televízie Markízy následne policajné prezídium opustil.

"Vysvetlil som svoj postoj, svoje argumenty na celú záležitosť. Podali sme sťažnosť, respektíve opravné prostriedky. Do ich posúdenia a rozhodnutia o nich na základe odporúčania právneho zástupcu sa ďalej nevyjadrujem," povedal pri odchode Rusko.

Jeho obhajca Marek Para uviedol, že sa dnes na vyjadrili ku klasifikácii trestného činu a jeho klient poprel vinu. "Problém nastal v situácii, keď sme žiadali doplnenie informácií, ktoré z uznesenia neboli zrejmé. A vyšetrovateľ odmietol tieto špecifikovať," vyhlásil s tým, že voči tomu podali opravný prostriedok.

Z čoho sú obvinení

Podnikateľ Marian Kočner je od včera v cele policajného zaistenia na policajnom prezídiu. Policajti ho zbalili podvečer na príkaz prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry. Následne ho obvinili z trestného činu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov a z trestného činu marenia spravodlivosti. Obvineným je aj Pavol Rusko.

Ide o prípad zmeniek, ktoré ešte v roku 2000 podpísal Kočnerovi bývalý riaditeľ televízie Markíza Pavol Rusko. Exminister hospodárstva peniaze podnikateľovi nikdy nevyplatil, ten ich žiada od súkromnej televízie. Markíza pravosť zmeniek od začiatku spochybňuje.

Podrobnosti zisťujeme. Správu budeme aktualizovať.

K téme čítajte ďalej: